Halkbank 150 Memur Ve Personel Alımı Kılavuzu

Halkbank 150 Memur Ve Personel Alımı Kılavuzu

Halkbank tarafından 150 memur ve personel alımı yapılacağı başvuru kılavuzu ilanı yayınlandı. Başvuru kılavuzu yayınlayan ilana göre personel ve memur alımı Halkbank bünyesinde yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı İş ilanları ve personel alımı ilanları hız kesmeden yayınlanmaya devam ediyor. Halkbank tarafından kılavuzu yayınlanan ilana göre bünyesine 150 memur ve personel alımı yapılacağı ilan edilmiştir.

Halkbank bünyesinde çalışmak isteyenler için alımı yapılacak unvanlar tek unvanda olup alınacak unvan 150 bilgi teknolojileri uzman yardımcısı olarak belirtilmiştir.

Çalışmaya hak kazanan kişiler için ise görev yeri İstanbul ili olup adayların sadece İstanbul içerisinde çalışacakları belirtildi.

Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır

Sınava başvuru yapacak personel adayları için başvurular 6 ile 27 Mayıs tarihleri mesai saatleri içerisinde 150 TL ile Yıldız Teknik Üniversitesi Sınav Merkezinin Bankamız nezdindeki hesabına sınav başvurusundan önce yatırıldıktan 1 saat sonra başvurular yapılacaktır.

Sınav Başvuru Şartları Neler?

150 personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylar için alımlar sınav yolu ile yapılacak olup alınacak kişilerde aranan şartlar ise şu şekilde verilmiştir;

Başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları şartı aranıyor.

Kamusal haklarını kullanma ehliyetine sahip olma şartı aranıyor.

Adayların tecil edilmiş olsalar dahi beline suçlardan dolayı daha önce hapis yatmamış olması gerekiyor.
Bankacılık kanununda belirtilenlere göre bankalarda çalışmasına engel herhangi bir durumun olmaması veya bankalarda çalışmasını engellenmemiş olmazsa şartları aranmaktadır.

Başvuru yapacak adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Mezuniyet şartı olarak adayların başvuru kılavuzunda verilen tabloda belirtilen bölümlerden mezuniyet şartı aranmaktadır.

Son olarak Halkbank tarafından yapılacak olan araştırma sonucunun tutum davranış ve öz geçmişleri bakımından banka memuru alımına engel olmaması şartı ile alım yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu:

halkbank-150-memur-ve-personel-alimi-kilavuzu1.jpg

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum