GSB 81 Şehir 1350 Kamu Personeli Alımı (Antrenör ve Spor Uzmanı)

GSB 81 Şehir 1350 Kamu Personeli Alımı (Antrenör ve Spor Uzmanı)

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1350 kamu personeli alımı başvuru kılavuzu yayınlandı. GSB 81 şehir kadro dağılımı sundu. Spor uzmanı alımı ve antrenör alımı olarak yapılacak. GSB başvurusu için adaylarda aranan şartlar neler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1350 Kamu Personeli Alımı Duyurusu

GSB 81 şehir personel alımı yayınlandı. Bakanlık spor uzmanı alımı ve antrenör alımı unvanlarında istihdam yapıyor. Her unvanın ayrı özel şartları bulunduğu üzere kılavuz incelenmeden başvuru yapmayınız. Verilen tabloları kılavuzda inceleyin.

Genel Başvuru Şartları

Lise, ön lisans veya lisans mezunu adaylar başvuru yapabilir. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 60 yaşından büyük olmamak. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almıyor olması istenmektedir.

Başvuruları Nasıl Yapılacak

Başvurular 31 Ağustos (10:00) ile 13 Eylül 2021 (17:00) tarihlerinde Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

Antrenör Özel Şartları

Başvuru yapacağı pozisyona uygun ve ek-1 sayılı listede belirtilen branşta en az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesine sahip olmak.

Adayların başvurunun son günü itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.

En az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesinin başvuru yapılacak pozisyona ve branşa uygun olması gerekmektedir.

Adayların antrenörlük ve millilik ile ilgili bilgilerinin tespitinde spor bilgi sistemi verileri esas alınacaktır. Adayların başvuru öncesinde antrenörlük ve millilik bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmeleri, eksik veya hatalı bilgi tespit etmeleri halinde ilgili federasyonlara müracaat ederek bilgilerini spor bilgi sisteminden düzelttirmeleri gerekmektedir.

Spor Uzmanı Özel Şartları

Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde beden eğitimi veya spor eğitimi veren bölümlerinden mezun olmak. 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olması gerekmektedir. 18 ile 65 yaş arasında olması isteniyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum