Fırat Üniversitesi Ülke Geneli Başvuru 60 Kamu Personeli Alımı

Fırat Üniversitesi Ülke Geneli Başvuru 60 Kamu Personeli Alımı

Fırat Üniversitesi bünyesine ülke genelinden başvuru yapılabilecek 60 kamu personeli alımı yapılacak. En az lise mezunu olarak alınacak temizlik personeli, tekniker vb. kadro ünvanlara başvuru şartları neler?

Fırat Üniversitesi bünyesine yapılan son açıklama ile 60 kamu personeli alımı yapılacak. Yapılan açıklama ile alınacak personeller en az lise mezunları arasından birçok kadro ve ünvanlarda alınacaklar. Yapılacak bu personel alımına ülke genelinden şartları taşıyan herkes başvuru yapabilecek.

Üniversite personelleri 2020 KPSS puanları esas alınarak sözleşmeli kadrolarına ve maaşları üniversitenin özel bütçesinden karşılanarak alınacaklar.

firat-universite-personel-alimi.jpg

Elazığ Fırat Personel Alımı Boş Kadroları

Elazığ Fırat personel alımı için açılan boş kadrolar 45 kişi lisans mezunu Hemşire, 1 Psikolog, 8 önlisans mezunu Röntgen teknikeri, 3 kişi önlisans diş protez personeli, 3 kişi Temizlik personeli lise mezunları arasından alınacak.
Temizlik Görevlisi olarak alınacak adayların en az lise mezunu olması, 2020 yılı KPSS P94 puanı en az 70 olması, temizlik görevini sürekli yapmasına engel hastalığının olmaması şartları aranmaktadır.

Fırat Üniversitesi 60 Memur Alımı Adayları Genel Şartlar

Adayların Türk Vatandaşı olması,

Kamusal haklarının kullanımında mahrumiyeti olmaması,

Erkek adayların askerlik hizmeti için askerlik dönemine gelmemesi, askerlik dönemi gelmişse askerliğini yapmış olması muaf ya da erteletmiş olması,

Mesleğini yapmasına engel vücut ve akıl hastalığı olmaması,

Atanmaya hak kazanan adaylar haklarında yapılacak arşiv araştırması sonrasında ihtiyaca göre hemen işe başlatılacağından kişilerin mesleğe başlamasında mani durumlarının bulunmaması dip notu verilmiştir.

Fırat Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başvurular

Sözleşmeli personel alımında şartları taşıyan personel adaylarının 30 Kasım 2021 tarihi ile 14 Aralık 2021 tarihleri arasında başvurularını üniversitenin resmi internet sitesi “personelilan.fırat.edu.tr” üzerinden online olarak yapılacak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum