Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Lise Mezun Aşçı ve Temizlik Personeli Alacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Lise Mezun Aşçı ve Temizlik Personeli Alacak

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı personel alımı yapmaya devam ediyor. Bakanlık bünyesine en az lise mezunu adaylardan personel alımı yapılacaktır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı lise mezun aşçı ve temizlik personeli alacak.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı personel alımı ilanını resmi gazetede yayınladı. Yayınlanmakta olan ilana göre Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Kurumu Genel Müdürlüğüne en az lise mezunu aşçı ve temizlik görevlisi alımı yapacaktır. Başvurularda adaylardan KPSS şartı aranacaktır.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı bünyesine lise mezunu 1 aşçı ve 4 temizlik görevlisi alımı yapacaktır. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından alımı yapılacak olan 2 kontenjan için 2020 yılı KPSS sınavına girmiş olması ve P94 puanı üzerinden en az 60 puan alan adaylardan personel alımı yapılacaktır.

Aşçı ve Temizlik Personeli İçin İş Başvuru Özel Şartları Nelerdir

Aşçı Alımı; Aşçılık için iş başvurusunda bulunacak olan adayların en az ortaöğretim kurumlarından aşçılık ya da dengi bölümlerinden mezun olması,

Adayların en az lise veya dengi okul mezunu olması ve MEB tarafından verilen aşçılık mesleği için belirlediği kriterlere uygun aşçılık sertifikası, ustalık belgesi sertifikalarına sahip olması,

Adayların 2020 yılı KPSS sınavına girmiş olması ve P94 puan türünden en az 60 puan alması,
İhtiyaç halinde adayların vardiyalı çalışma düzenine uygun göstermek.

Temizlik Personeli Alımı; Alımlarda adayların en az ortaöğretim kurumlarından mezun olması,
2020 yılı KPSS P94 puanı en az 60 alması,

Vardiyalı çalışma sistemi için herhangi bir sağlık sorunu olmaması,

enerji-bakanligi-1.jpgenerji-bakanligi-2.jpgenerji-bakanligi-3.jpg

Personel Alımı İş Başvuru Şekli

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından Resmi gazetede yayınlanmakta olan ilana başvurmak isteyen adaylar başvurularını 5 ile 14 Eylül 2022 tarihleri arasında saat 23,59,59 a kadar E-Devlet üzerinden Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ya da Kariyer kapısı işe alım adresi üzerinden online olarak iş başvurusunda bulunabileceklerdir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.