Düz Memur ve Zabıta Memuru Alımı İlan Kılavuzu Yayınlandı

Düz Memur ve Zabıta Memuru Alımı İlan Kılavuzu Yayınlandı

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre düz memur alımı ve zabıta memuru alımı yapılacak. Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü ilanına kimler başvuru yapabilecek.

Düz Memur Alımı ve Zabıta Memuru Alımı Duyurusu

Personel alımı kapsamında yayımlanan ilanlarına göre KPSS puan türlerinden en az 60 puan almak şartı ile 10 Zabıta memuru alımı yapılacak.

Genel Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk ceza kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen cezalardan mahkûm olmama, erkek adaylar için askerlik durumu ile ilişiği bulunmamak şartları aranıyor.

Hangi kadroya başvuru yapacağına dair belge, KPSS p3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, erkek adayların en az 1.67 boyunda olması kadın adayların en az 1.60 boyunda olması gerekmektedir şartları aranmaktadır. Ek olarak adaylarda 30 yaşını doldurmamış olmak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan ahlaki nedenle çıkarılmamış olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmama, ilan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe adaylarda aranan şartlardır.

Gereken Belgeler

Nüfus cüzdanı, diploma mezuniyet belgesi, yabancı okul mezunları için denklik belgesi, KPSS sonuç belgesi (ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı), erkek adaylar için askerlik durum belgesi, son 6 ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, adayların görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair beyanı isteniyor.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Gereken belgelere sahip ve başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını 6 Eylül 2021 ve 9 Eylül 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvuru yapmaya hak kazanan adaylar Bulak Mahallesi Bulvar Caddesi No: 8 Merkez/HAKKÂRİ adresinde insan kaynakları müdürlüğüne gereken belgeler ile müracaat edip yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.