DSİ KPSS Puanı ile 12 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

DSİ KPSS Puanı ile 12 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Yapılan resmi kamu iş ilanı ile DSİ bünyesine KPSS puanı ile 12 kamu personeli alımı için başvurular devam ediyor. Yapılacak kamu alımına kimler başvurabilecek? Başvurusu nasıl yapılacak? Haberimizde.

Başvuru işlemleri devam eden kamu iş ilanları içerisinde bulunan DSİ(Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü) bünyesine sözleşmeli pozisyonda çalıştırılmak üzere 12 sözleşmeli Avukat kamu personeli alımı yapılıyor. Alınacak kamu personelleri Erzurum, Şanlıurfa, Van, Sivas, Trabzon, Kastamonu, Kars, Artvin illerinde istihdam edilecek.

DSİ tarafından yazılı sözlü sınav yapılmaksızın 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puanı esas alınmak suretiyle yerleştirme yapılacak.

Başvuru Şartları Nelerdir?

T.C. vatandaşı olması,

Son müracaat tarihi itibarıyla Hukuk Fakültelerinin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Hukuk Programı (YÖKSİS Kayıt No:3309) bölümünden mezun olması,

Son müracaat tarihi itibarıyla Avukatlık Ruhsatnamesine sahip olması,
Kamu haklarından mahrum bulunmaması,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4 üncü ve 5 inci alt bentlerinde yer alan “Kamu haklarından mahrum bulunmamak.” ve “Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.” şartlarını haiz olması,

Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması,

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS-P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olması,

Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşıması şartları bulunmaktadır.

dsi-personel.jpg

Başvuruların Yeri Şekli ve Tarihi Nedir?

Başvuruda bulunacak adayların öğrenim durumlarına dair bilgiler, YÖKSİS’ te kayıtlı olması gerekmekte olup aksi takdirde başvuruda bulunulması mümkün bulunmamaktadır. Bu sebeple; başvuruda bulunacakların e-devlet şifreleri ile e devlet üzerinden mezun belge sorgulama adresinden öğrenim durumlarını kontrol etmeleri gerekmektedir. Şayet e-devlette kayıtları yok ise mezun oldukları üniversitelerin öğrenci işleri ile irtibata geçerek YÖKSİS’e kayıtlarının yapılmasını sağlamaları ve kayıt işlemi tamamlandıktan sonra başvuruda bulunmaları gerekmekte.

Başvurular, elektronik ortamda DSİ resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olup, kuruma şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

Tercihte bir sınırlama olmayıp, her aday il sayısı kadar tercih yapabilecek.

Başvurular, 15 Şubat 2021 Pazartesi günü saat 09.00’ da başlamış olup, 24 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 24.00 de sona erecek.

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.