DSİ 1235 Kamu Personel Alımı Güncel Durumu

DSİ 1235 Kamu Personel Alımı Güncel Durumu

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü DSİ 1235 yeni kamu personel alımı müjdesi verdi. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği tamamlamak üzere 1235 kadro için kamu personel alımı yapacağını duyurdu. Peki güncel durum nedir?

DSİ 1.235 Kamu Personel Alımı Güncel Durumu

Devlet Su İşleri DSİ bünyesinde istihdam edilmek üzere 1235 kamu personel alımı yapacağını duyurdu. 196 kişilik kamu personel alımı yapacağını önceden duyuran Devlet Su İşleri bünyesinde ise devam edilmek üzere 1235 adet istihdam yapacağını ilan etti.

Cumhurbaşkanı ve Yardımcısı Fuat Oktay yapılan açıklamaya göre farklı kamu kurumları da olmak üzere personel istihdamı yapılacağı belirtildi. Tarım Ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü İle Devlet Su işleri olmak üzere farklı kurumlara personel alınacak.

Orman Genel Müdürlüğü 500 orman muhafaza memuru, 50 orman endüstri mühendisi ve 283 orman mühendisi alımı ile beraber toplamda 1833 kamu personel alımı yapacağını duyurdu.

Kamu Personel Alımı Güncel Başvuru Şartları

Devlet Su İşleri kamu personel alımı için adaylarına en az ilkokul mezunu olması 18 yaşını doldurmuş olup 45 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

Alanında en az 2 yıl deneyimli olması şartı bulunmaktadır.

Engelli olmaması ve başvuru yapmasını engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir.

Devlet Su işleri DSİ bünyesinde devam edilmek üzere farklı kadrolarda 1235 kişilik kontenjanla personel alımı yapacağını duyurdu. Devlet Su işleri 1235 kişilik kontenjanı atamaları 2022 yılı bitmeden tamamlanması adına sürecin hızlandırılması beklendiği açıklandı.

Balıkçılık teknolojisi mühendisi, gıda mühendisi, veteriner, hekim, Ziraat mühendisi, orman mühendisi, biyolog, ziraat teknikeri, Su ürünleri mühendisi, harita mühendisi, avukat, laborant, kimyager, veteriner, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, ziraat teknisyeni, büro personeli alımı, orman muhafaza memuru ile koruma ve güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu.

Devlet Su İşleri kamu personel alımı ile ilgili ilanlar yayınlandığı zaman sizlere aktaracağız. İlanlara hızlıca ulaşmak için cep uygulamamızı indirip bildirim alabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.