DOB ve MGM 23 Bin TL Maaşla 93 Kamu Memur Alımı İlanları

DOB ve MGM 23 Bin TL Maaşla 93 Kamu Memur Alımı İlanları

DOB ve MGM 93 kamu memur alımı ilanı yayınlayarak başvuruları kabul etmeye başladı. Bakanlık ilanına göre şoför alımı, güvenlik görevlisi alımı ve temizlik personeli alımı branşlarında alım yapılacak. MGM 23 bin TL maaşla personel alımı gerçekleştirecek.

DOB ve MGM 93 kamu memur alımı ilanları

Bakanlık kamu personeli alımı ilanları kapsamında Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü duyuruları yayınlandı. İlanlara göre her branşta başvuru şartları ayrı bulunmaktadır. Alımı yapılacak personellere ortalama 23 bin TL maaş ödemesi yapılacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Lise, önlisans ve lisans mezunu olan adaylar Türkiye genelinden başvuru yapabilecek. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ilanı başvuruları 81 şehirden alınacak. Devlet memuru alımı ilgili haberler sunulan ilanın altında detaylı olarak yer almaktadır.

MGM Kamu Personel Alımı Duyurusu

Temizlik görevlisi alımı: Herhangi bir Ortaöğretim (Lise veya dengi okul) mezunu olmak. Daha önce temizlik işlerinde çalıştığını belgelemek. 2022 yılında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS-B) katılmış olmak ve KPSS Ortaöğretim P94 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak. Son başvuru tarihi (13/11/2023) itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

Şoför alımı: Herhangi bir Lise veya dengi okul mezunu olmak. 13/11/2023 tarihi itibarı ile 5 yıllık CE sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Son başvuru tarihi itibarı ile güncel Psikoteknik Belgesine sahip olmak. Son başvuru tarihi itibarı ile SRC3 veya SRC4 Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak. Hizmetin özelliğine göre Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan 17.04.2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik uyarınca 1 Ocak 2016 tarihi öncesi itibariyle en az E sınıfı, 1 Ocak 2016 tarihi sonrası itibarıyla ise en az CE sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı: Herhangi bir Ön Lisans programından mezun olmak. Cinsiyetinin erkek olması gerekiyor. 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak. Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarına sahip olmak. Son başvuru tarihi (13/11/2023) itibarıyla geçerlilik süresinin dolmasına en az 6 (altı) ay kalmış olan (silahlı ibareli) özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. 170 santimetreden kısa boylu olmamak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15’ten fazla, 13’ten az olmamak. Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18 inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.

DOB Kamu İşçi Alımı ve Personel Alımı Duyurusu

Temizlik görevlisi alımı: ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P94 puan türünde en az 60 puan almış olmak. İlan tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Ortaöğretim kurumlarının lise ve dengi okullarından mezun olmak. Temizlik hizmetlerinde görev yapmaya engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı: ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P93 puan türünde en az 60 puan almış olmak. İlan tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Herhangi bir ön lisans bölümünden mezun olmak. 10/6/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu maddesinde belirtiler şartlar ile Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’in Sağlık Şartları başlıklı 18 inci maddesinde belirtilen hususları kapsayacak “Özel güvenlik görevlisi olur” şeklinde Sağlık Kurulu Raporu (Heyet) ile belgelemek. Valilik tarafından düzenlenen Özel Güvenlik Kimlik Kartına (Silahlı-Silahsız) sahip olmak. Gece veya gündüz, iç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu bulunmamak.

Şoför alımı: ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P94 puan türünde en az 60 puan almış olmak. İlan tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Ortaöğretim kurumlarının lise ve dengi okullarından mezun olmak. Görevini yapmaya engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak. Eski tip ehliyeti olanlar D sınıfı, yeni tip ehliyeti olanlar B, C ve D sınıfı sürücü belgesine (Manuel vites) sahip olmak. Yurt içi seyahat engeli bulunmamak, yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak. Sağlık Bakanlığınca onaylanmış kurumlardan alınan Psikoteknik Raporuna sahip olmak.

Elektrikçi alımı: KPSS 60 puan almış olmak. 35 yaşını doldurmamış olmak. Mesleki ve Teknik Eğitim veren Liselerin Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı bölümlerinden mezun olmak.

Bilgisayar bakım onarımcısı alımı: KPSS 60 puan almış olmak ve 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Mesleki ve Teknik Eğitim veren Liselerin Bilişim Teknolojisi Alanı veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak.

Sıhhi tesisatçı alımı; KPSS 60 puan almış olmak. 35 yaşını doldurmamış olmak. Mesleki ve Teknik Eğitim veren Liselerin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı bölümlerinden mezun olmak veya Lise ve Dengi okul mezunu olup sıhhi tesisat sertifikasına sahip olmak.

Boyacı alımı: KPSS 60 puan almış olmak. İlan tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. Lise ve Dengi okul mezunu olup boyacılık dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.