Diyarbakır 75 Zabıta Memuru Alımı Türkiye Genelinden Başvuru Alacak

Diyarbakır 75 Zabıta Memuru Alımı Türkiye Genelinden Başvuru Alacak

Zabıta memuru alımı Diyarbakır şehri için Türkiye genelinden başvuru kabul edecek. Adaylar Diyarbakır personel alımı için başvurularını nasıl yapacak? İstenen özel şartları neler olduğu yazımızda…

Diyarbakır 75 zabıta memuru alımı ilanı yayınladı. İlana göre Diyarbakır personel alımı için Türkiye genelinden başvuru kabul edecek. Güneydoğu Anadolu bölgesinde görev yapılacak. Memurlar kanununa göre alım yapılacak.

Zabıta Alımı Genel Koşulları Neler?

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri Belediyece yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmaması gerekiyor.

Mahalli idareler, mahalli idareler (zabıta) veya yerel yönetimler ön lisans programlarının birinden mezun olmak ve en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor.

2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS 70 puanını almış olmak.

Başvuru Süreci ve Tarihleri

Başvurular 24 Ocak 2022 tarihinden 28 Ocak 2022 tarihi mesai bitimine kadar (belirtilen tarihlerdeki mesai saatlerinde) imzalı Başvuru Formu ve istenilen diğer belgeler ile birlikte, Belediye sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümünü yapmak üzere Elazığ Yolu Yenişehir Mahallesi Yenişehir/Diyarbakır adresinde bulunan Ali Emiri Toplantı Salonuna (Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasının Arkası) şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum