Diyanet KPSS 50 Puanla 3 Unvanda 20 Bin Devlet Personeli Alımı

Diyanet KPSS 50 Puanla 3 Unvanda 20 Bin Devlet Personeli Alımı

Diyanet işleri bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere son dakika personel alımı yapacağını duyurdu. KPSS 50 puanla 3 farklı unvanda 20 Bin devlet personeli alımı yapıyor. 20 Bin personel alımı yapılacak.

Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 50 puanla 3 unvanda personel alımı yapılacak. Diyanet işleri bakanlığı bünyesindeki eksikliği tamamlamak üzere 20 Bin devlet personeli alımı yapıyor. Diyanet işleri bakanı müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticisi alımları kapsamında 7 bin 800 kadro için personel alımı süreci başlattı. Bakanlık gelecek tarihlerde KPSS 50 puanla 20 Bin memur alımı gerçekleştireceğini açıkladı.

bakanlik-logo.jpg

Personel Alımı

Daha önceden 20 Bin personel eksikliği olduğunu belirten diyanet işleri bakanlı ali erbaş Ayrıca 10 bin de Kur'an kursu öğreticisi alımı olmak üzere 20 bin kadronun 2022 yılında karışlanmasının beklediği Ali Erbaş tarafından daha önce açıkladı.

Yapılan açıklamada Ali Erbaş açıklamasında imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticisi alımları kapsamında 7 bin 800 kadro için personel alımı yapılacağı açıklandı. özlü sınavda başarılı olanların ataması yapılacağı belirlenmiştir.

personel.jpgDiyanet İşleri Kamu Personeli Alımı

1500 Kur'an Kursu Öğreticisi alımı, 5500 İmam-Hatip alımı, 700 Müezzin-Kayyım alımı için sınav ve başvuru süreci geliyor. Diyanet işleri bakanlığı için 27 Kasım'da gerçekleştirilecek DHBT sınavının ardından yeni imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an Kursu öğreticisi alımı için süreç başlatılacak.10 bin yeni cami için yeni kadroya ihtiyaç olduğu belirtilmişti. Ayrıca 10 bin de Kur'an kursu öğreticisi alımı olmak üzere 20 bin kadronun 2022 yılında karışlanmasının beklendiği diyanet işleri bakanı tarafından açıklandı.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum