Diyanet İşleri Başkanlığı (KKÖ, İ-H, M,K) 7800 Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı (KKÖ, İ-H, M,K) 7800 Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından son dakika personel alım ilanı yayınlandı. Diyanet bünyesine KKÖ, İ-H, M,K 7800 personel alımında başvurular nasıl yapılacak? 2021 yılı Diyanet Personel alımı başvuru tarihleri ve başvuru kılavuzu haberimizde.

Diyanet İşleri Başkanlığı en son yaptığı personel alımı duyurusu ile taşra teşkilatı içerisinde boş bulunan kadrolara yapılacak sözlü sınav sonuçlarına göre sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacak.

Diyanet İşleri tarafından yapılan açıklamada (KKÖ) Kur’an Kursu Öğreticisi 1500 kişi, (İ-H) İmam - Hatip 5600 kişi, (M, K) Müezzin Kayyım 700 kişi toplam 7800 kadroya kamu personeli alımı gerçekleştirilecek.

Alınacak personellerden KKÖ ilahiyat fakültesi mezunu 1250 kişi, önlisans ilahiyat mezunu 165 kişi, İHL mezunu 85 kişi alınacak.

İmam-Hatip olarak lisans mezunlarından 2330 kişi, önlisans mezunları arasından 1040 kişi, İHL mezun 2200 kişi alınacak.

diyanet-memur-alimi-ilani.jpg

2021 Yılı Diyanet Personel Alımı Başvuru Şartları

2021 yılı Diyanet personel alımında adayların memuriyet genel şartlarını taşıması,

2020 yılında düzenlenen KPSS de lisans mezunları için KPSS 124, ön lisans mezunları için P123, lise mezunları için P122 puanlarının asgari 50 olması,

Başkanlık bünyesinde alımı yapılacak ünvanlarda kadrolu ya da sözleşmeli çalışıyor olmaması gibi başlıca şartlar bulunmakta.

Diyanet Başvuruları Başvuru İşlemleri

Diyanet Başvuruları için elektronik ortamda mezuniyet belgesi bulunan adaylar başvurularını 08 Kasım 2021 tarihi ile 22 Kasım 2021 tarihleri arasında “sinav.diyanet.gov.tr” adresine yapmaları gerekmektedir.

Elektronik ortamda mezuniyet bilgisi bulunmayan personel adayları yine aynı tarihlerde aynı adres üzerinden ön başvuru işlemelerini yapacaklar ama ön başvurularını da belirtilen tarihlerde herhangi bir il veya ilçe müftülüğünde şahsen müracaat ederek onaylatmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum