Diyanet İşleri 2022 Yılı 40 Güncel Personel Alımı İlanları

Diyanet İşleri 2022 Yılı 40 Güncel Personel Alımı İlanları

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kamu personeli alımı iş ilanları yayınlandı. 2022 yılı güncel personel alımı ilanları kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlamış olduğu ilanlara göre ilçe müftüsü alımı yapılacaktır.

Kamu kurumlarında çalışmak isteyenler için iş imkanı sağlanıyor. Diyanet işleri başkanlığı yayınladığı memur ve personel alımı ilanlarında 2022 yılı güncel alımların yapılacağı belirledi. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalışmak isteyenler için personel atamalarının yapılacağı tarihler ve alımların nasıl yapılacağı belli oldu.

Diyanet işleri başkanlığı kamu personeli alımı için yayınladığı iş ilanlarına göre çalışacakların Genel İdare Hizmetleri sınıfı kapsamında çalışacaklarını belirledi. Bulunduğu yer ise Taşra Teşkilatı olarak belirlenmiştir. DİB personel alımı için alımı yapılacak unvan ilçe müftüsü olarak belirtilmiştir. Başkanlık bünyesine alınacak kadro adedi ise 40 kontenjanda olarak belirlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kamu Personel Alımı Şartları Belli Oldu

Başvuru yapacak adaylarda şu şartlar aranıyor;

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olma,

Kamusal haklarından mahrum olmama,

Görevini devamlı olarak icra etmesine engel hali olmama,

Başkanlık tarafından yapılacak olan güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması,

Herhangi bir suç hükmü olmama,

Askerlik görevini yapmış olan erkek adaylar,

En az 4 yıllık yüksek öğrenim dini bölümlerden mezun olma,

İhtisas belgesi sahibi olma/ilahiyat alanında doktora yapmış olan,

5 yıllık bir memurluk deneyimine sahip olma,

İlçe müftüsü unvanında müktesebi bulunmama,

Başvuru yapacak bireyin erkek olması şartları ile Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalışmak üzere 40 müftü alımı yapılacak.

diyanet-isleri-2022-yili-40-guncel-personel-alimi-ilanlari.jpg

DİB Personel Alımı Başvuruları Başladı Mı?

Diyanet İşleri başkanlığı 40 müftü alımı için başvuru yapacakların başvuruları henüz alınmaya başlanmamıştır. 14 Kasım 2022 tarihinden itibaren başvuru ekranı açacağını duyuran DİB en geç müracaatların ise 25 Kasım 2022 tarihinde sona ereceğini belirtmiştir.

Online olarak elektronik ortamda aşağıda yer alan başvuru ekranı linkine giriş yapan adaylar sınav başvurularını yalnızca o şekilde yapabileceklerdir. Online dışı yapılacak herhangi bir müracaat kabul edilmeyecektir.

Başvurular başladığı tarihte bildirim almak isterseniz aşağıda yer alan uygulama linkimiz üzerinden indirip anlık bildirimler alabilirsiniz. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine personel alımı kontenjanları arttırılmalı mı? Cevabınızı yorumlarda belirtebilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.