Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Sınav İlanı

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Sınav İlanı

Türk Akreditasyon Kurumu’nda hizmet verecek sözleşmeli Bilim Bilişim Personel Sınavı İlanı yayınlandı. Dışişleri Bakanlığı alımı 375.sayılı kanuna göre istihdamın yapılacağı duyuruldu.

Dışişleri Bakanlığı Türk Akreditasyon Kurumu’nda görev alacak Sözleşmeli Bilişim Personel Sınav ilanı Resmi Gazete’de duyuruldu. Son iki yıl içerisinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) alınan KPSSP3 sınav puanın %70’i, Yabancı Dil Bilgisi sınavı’ndan alınan (YDS) %30 puan ile sıralama yapılacaktır. Sözleşmeli Bilim Bilişim Personel Sınavı için adaylar 30/06/2021 tarihinde saat 10:30’da gerçekleşecek sözlü ve uygulamalı sınav için çağrılacaktır.

Başvuru Şartları ve Sınav İçin Aranan Nitelikler

Devlet Memurları Kanunu 48. Maddesine göre şartların sağlanması,

Bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden dört yıllık mezun olması gerekiyor.

Dört yıllık eğitim veren fakültelerin eğitim ve eğitim bilimleri, fen-edebiyat, bilgisayar ve teknolojileri gibi bölümlerden matematik, fizik ve istatistik gibi bölümlere denk yüksek öğretim kurulu tarafından kabul edilen yurt dışında bulunan yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

Yazılım tasarımı, Yazılım ve Yazılım tasarımı geliştirilmesi gibi mesleki unsurlar da 6 yıllık tecrübeli olmak.

Bilgisayar çevre birimleri hakkında gerekli bilgiye sahip olmak.

Erkek adayların askerlik görevini yapmış olması, ertelemesi ya da muaf olması gerekiyor.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Özgeçmiş, Fotoğraf, KPSSP3 puanı (70 puan alma şartı), YDS sınav girmiş olmak. Yüksek Lisans ya da Lisans diplomasının e-devlet üzerinden mezun belgesini temin etmek, Özel sektörde çalışılan süre için SGK hizmet dökümü alınması, Erkek adayların askerliği yapmış, muaf ya da ertelemiş olması istenmektedir.

Mesleki tecrübe belgelerine sahip olmak ve lisans mezunu sonrası hizmetlerin dikkate alınacağı açıklandı.

Başvuruları; 14 Haziran 2021 tarihi bitimine kadar turkak.org internet adresi üzerinden elektronik olarak yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.