Dışişleri Bakanlığı Sekreter Alımı (En Az Lise 46 Üst Yaş)

Dışişleri Bakanlığı Sekreter Alımı (En Az Lise 46 Üst Yaş)

Dışişleri Bakanlığı resmi ilan yayınlayarak sekreter alımı yapacağını duyurdu. En az lise mezunu olan adaylar başvurularını nasıl yapacak. Alımda 46 üst yaş sınırı bulunuyor. Bakanlık ilanına kimler başvuru yapabilecek.

Kamu Sekreter Alımı Bakanlık İlanı

Dışişleri Bakanlığı sekreter alımı en az lise mezunu adaylar arasında yapacak. Alıma başvurularda kullanılacak üst yaş sınırı 46 olarak açıklanmıştır. Bakanlık ilanlarına başvurular nasıl yapılacağı şöyle açıklandı.

Bakanlık Başvuru Genel Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak. Kamu haklarından yoksun bulunmamak. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir).

İyi derecede Rusça ve çok iyi derecede Türkçe bilmek (İngilizce ve iletişim kurabilecek seviyede Türkmence bilmek tercih sebebidir). Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Başvuruları Nasıl Yapılacak

Başvuruları 13 Ağustos 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar (17:00) Büyükelçilik Göroğlu, 59, Aşkabat / Türkmenistan adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 08:00-17:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu olmayacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.