Dışişleri Bakanlığı 13 Memur ve Kamu Personeli Alım Başvuruları

Dışişleri Bakanlığı 13 Memur ve Kamu Personeli Alım Başvuruları

Dışişleri Bakanlığından kamu personeli alımı duyurusu 13 kişilik kontenjanda yayınlandı. Paylaşılan ilanda personel alımı ilanına göre Büyükelçiliğe ve bünyesinde çalışmak üzere 2 farklı unvanda memur ve kamu personeli alım yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı ve Memur Alımı Duyuruları

13 kişilik boş kontenjanlara Dışişleri Bakanlığı kamu personeli alımı yapacağını resmi kamu ilan sayfası üzerinden ilana çıkardı. 2 farklı dosya ile yayınlanan ilanlarda Dışişleri Bakanlığı bünyesine alınacak.

Dışişleri Bakanlığı Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 12 kamu personelinin Dışişleri Bakanlığı bünyesine alınacağı açıklandı. Alınacak unvanların sözleşmeli bilişim personeli olduğu açıklandı.

Riyad Büyükelçiliği bünyesinde hizmet etmek üzere 1 sözleşmeli sekreter alımı pozisyonuna sınav yöntemi ile kamu personeli alımı yapılacaktır.

Riyad Büyükelçiliği Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olma, en az lise veya dengi okullardan mezun olma, bilgisayar ve daktilo kullanabilme ve dil olarak çok iyi derecede çok iyi derecede Arapça ve Türkçe bilme şartı ile kamu personeli alımı yapılacaktır.

Bilişim Personeli Alımı İçin Genel Şartları: üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden her hangi birinden mezun olmak gerekiyor.

Mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji bölümlerinden birinden mezun olmak şartı ile alım yapılacaktır.

Kamu Personeli Nasıl Olunur

Büyükelçiliği bünyesinde hizmet etmek isteyenler için alımlar 18 Ekim 2021 tarihi itibari ile alınmaya başlanmış olup en geç müracaatlar T.C. Riyad Büyükelçiliği’nde 15 Kasım günü itibari ile yapılacaktır.

Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam başvuruları 5 Kasım 2021 tarihi itibari ile alınmaya başlanmış olup en geç müracaatlar https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden online müracaatlar 19 Kasım 2021 tarihine kadar sağlanacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum