DHMİ 60 Kamu Personeli Alımı (Stajyer ve Asistan)

DHMİ 60 Kamu Personeli Alımı (Stajyer ve Asistan)

Devlet Hava Yolları İşletme Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatın da görevlendirmek üzere 60 kamu personeli alımı yapacağını açıkladı. DHMİ bünyesinde çalışmak isteyen adaylar için başvuru şartları, başvuru tarihi ve alım yapılacak iller içerikte verilmiştir.

Devlet Hava Yolları İşletme Genel Müdürlüğü (DHMİ), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 20 asistan hava trafik kontrolü ve 40 stajyer hava trafik kontrolü alımı yapacak. Adaylar başvuru yaparken 18 Eylül 2022 tarihinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavında P3 puan türünde en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Stajyer ve Asistan Alım Duyurusu

Asistan alım kadrosu şehir ve kontenjanları: 1 Ağrı, 1 Aydın, 1 Bayburt, 2 Bingöl, 1 Erzurum, 1 Hakkari, 2 Iğdır, 1 Kastamonu, 1 Muş, 3 Rize, 2 Şırnak, 2 Trabzon, 1 Van ve 1 Yozgat.

Stajyer alım kadrosu şehir ve kontenjanları: 1 Ağrı, 2 Aydın, 3 Bayburt, 1 Bingöl, 1 Erzincan, 1 Erzurum, 2 Çanakkale, 1 Hatay, 2 Iğdır, 12 İstanbul, 1 Kahramanmaraş, 1 İstanbul, 1 Mardin, 1 Rize, 1 Siirt, 1 Şanlıurfa, 1 Tokat, 3 Trabzon, 1 Van ve 3 Yozgat.

DHMİ Kamu Personeli Alım Başvuru Şartları Nedir?

Türk vatandaşı olmak.

Devlet tarafından her vatandaşa verilen kamusal haklardan mahrum olmamak.

18 yaşından küçük olan adayalar başvuru yapamaz.

Başvuru yapabilmek için ÖSYM tarafından yapılan 2022 KPSS sınavında P3 puan türünde en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Lisans veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak.

İngilizce dilinde YDS sınavında C düzeyinde puan almış olmak.

Personel Alımı Online Başvuruda Sisteme Yüklenecek Belgeler

Başvuru sırasında adaylardan; KPSS ve YDS sınav sonuç belgeleri ve Asistan Hava Trafik Kontrolörü ilanına başvuracaklar için Hava Trafik Kontrolör Lisansı istenecektir.

Stajyer ve Asistan Alımı Başvuru Tarihi-Şekli

Devlet Hava Yolları İşletme Genel Müdürlüğü, tarafından yayınlanan kamu personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için başvurular 11 Kasım 2022 tarihinde başlayacaktır. Adaylar başvurularını 4 Aralık 2022 tarihine kadar yapabileceklerdir. Başvurular online sistem üzerinden yapılacaktır. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden istenen bilgileri eksiksiz doldurarak yapacaklardır. Başvurular sadece online sistem üzerinden yapılacak olup posta, e-posta vb. Yollarla yapılan başvurular Devlet Hava Yolları İşletme Genel Müdürlüğü tarafından kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2

Facebook: kamupersonelialim1

İnstagram: kamupersonelialim

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUWAİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.