Devlet Memuru Alımı! Konya Selçuklu Belediyesi Başvuru Şartları Neler

Devlet Memuru Alımı! Konya Selçuklu Belediyesi Başvuru Şartları Neler

Devlet memuru alımı ilanı Konya Selçuklu Belediyesi yapacağını duyurdu. Selçuklu Belediye başkanlığı sayfasında KPSS P3 şartı ile alım gerçekleştirilecek.

Konya Selçuklu Belediyesi ilk defa atanmak üzere devlet memuru alımı yapılacağını duyurdu. Yapılacak alımlarda toplam 15 kişi göreve başlayacak. Adaylarda aranan şartlar kılavuz ile birlikte sunuldu.

13 Kişilik Kadro Memur Alımı

On üç kişilik yapılacak memur alımında adayların 4 yıllık kamu yönetimi, iktisat ve işletme bölümlerinin birinden mezun olması isteniyor. Ayrıca bilgisayar işletmeni sertifikası almış olmak veya bu dersleri gördüğüne dair belge sunabilmesi gerekiyor. B sınıfı sürücü belgesi de diğer koşullar arasında yer aldı.

2 Kişilik Kadro

Selçuklu memur alım ilanında 2 kişilik kadroda aranan bölüm şartı ön lisans muhasebe mezunu olmaktır. MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası almış olmak, B sınıfı sürücü ehliyeti ve bilgisayar dersi gördüğüne yönelik belge sunmak gerekmektedir.

Başvuru Yeri Tarihi

Sözlü sınava katılmak isteyen adaylar 16-20 Ağustos 2021 tarihi arasında müracaatlarını mesai saatleri bitimine kadar yapmış olmalıdır. Hazırlanan evrakların belediye mail adresine veya şahsen belirtilen adrese ulaştırılması gerekmektedir.

• Şahsen başvurular Selçuklu Belediyesi istihdam merkezi’ne yapılmaktadır.

• İadeli taahhütlü posta ile Selçuklu Belediyesi Şeyh Şamil Mah. Doç.Dr. Halil Ürün cd. No:19 Selçuklu – Konya adresine yapılabilecektir.

• Maille başvurular insankaynaklari@selcuklu.bel.tr adresine ulaştırılmalıdır.

• Selçuklu Belediyesi Memur Alımı Başvuru Genel Şartları

Selçuklu Belediyesi memur alımı 2021 için genel koşullardan bazıları şöyledir:
DMK 657; 48-A: Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, T.C kimlik belgesi olması ilk koşullardandır. Bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olmak, affı olsa da yasa dışı devlet karşıtı durumlardan yargılanmamak şartı aranmaktadır. Askerlikle ilişkisi olan erkek adayların başvurusu kabul edilmemektedir. Sağlık sorunu olmaması diğer koşullardır. Başvuru yapan adayların KPSS P3 puan türünden en az 70 puan alarak tüm şartları yerine getirmiş olması gerekiyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.