Devlet Malzeme Ofisi 6 Kamu Personeli Alımı Yapıyor! Son Başvuru 10 Kasım

Devlet Malzeme Ofisi 6 Kamu Personeli Alımı Yapıyor! Son Başvuru 10 Kasım

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) bünyesinde bulunan personel açığını gidermek amacıyla 6 Kamu Personeli alımı yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan ilan için başvurularda sona geliniyor. Son başvuru 10 Kasım olarak belirlenmiş.

DMO Personel Alımı Başvurularında Sona Geliniyor

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü (DMO), kadrolarında istihdam etmek üzere Kamu Personeli alımı gerçekleştirecek. Kurum tarafından yayımlanan iş ilanına göre Genel Müdürlük Teftiş Kurulu Başkanlığında, Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek amacıyla 6 Müfettiş Yardımcısı alımı yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda yayımlanmış, başvuruları başlamış ve artık sona gelinen ilan için son başvuru tarihi 10 Kasım 2022 olarak belirlenmiş durumda. İlana müracaat edebilmek için yeterli niteliklere sahip olmak gerekiyor.

dmo-personel-alimi.jpg

Kamu Personeli Alımı İçin Aranan Başvuru Şartları Neler?

DMO tarafından yayımlanan iş ilanına müracaat edecek olan adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48 inci maddesinde belirtilmiş niteliklere sahip olmaları isteniyor.

Adayların, 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor.

4 yıllık Lisans eğitimi veren üniversitelerin, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri veya denkliği YÖK tarafınca kabul edilmiş yurt içinde ve dışında bulunan öğretim kurumlarının herhangi birinden mezun olmak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafında 2021 ve 2022 yıllarında düzenlenmiş Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P48 puan türünde asgari 80 ve üzeri sonuç elde etmiş olmak.

Adaylar sağlık durumu açısından her türlü iklim ve yolculuk şartlarına uygun olmalıdırlar.

Ofis Müfettişliği karakter ve vasıflarına sahip olan adaylar tercih edilecek.

DMO İş İlanı Başvuru Süreci ve Tarihleri

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü’nün yayımlamış olduğu iş ilanına başvurular 24 Ekim ile 10 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılabilecek. Başvurular yalnızca elektronik ortamda olup e-Devlet Kapısı üzerinden Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım sayfası kullanılarak veya Kariyer Kapısı web sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Farklı yöntemler kullanılarak yapılan müracaatlar kurum tarafından dikkate alınmayacak.

Başvuru Kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.