Devlet Daireleri ve Kurumları 11788 İşçi ve Personel Alımları

Devlet Daireleri ve Kurumları 11788 İşçi ve Personel Alımları

Devlet daireleri ve kamu kurumları 11788 işçi ile personel alımı ilanları yayınladı. Farklı kurumlar personel alımı için kontenjan sayıları açıklandı. Kamu personeli alımı iş ilanlarına başvuru nasıl yapılacağı açıklandı.

Devlet daireleri ve kamu kurumları bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı unvanlarda personel alımı yapacaklarını ilan etti.

Birçok kamu grubu bünyesinde istihdam edilmek üzere 11.788 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. KPSS şartı olup veya olmamaksınız yapılacak olan personel alımı için başvuru detayları verildi.

devlet-kamu-personeli-alimi.jpg

Kamu kurulları Eylül ayı işçi alımı için; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini yapmayan engel bir durumu bulunmamak, herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve her şeyi araştırma sonucu olumlu olmak, herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmak.

devlet-memuru-alimi.jpg

Dışişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Beykoz Belediyesi, Şaphane Belediyesi, Çevre Bakanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı, İçişleri Dışişleri Bakanlığı, Zeytinburnu Belediyesi, Çeltik Belediyesi, Türkiye Enerji Nükleer Maden Araştırma Kurumu, Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Dışişleri Bakanlığı, Hazine Ve Maliye Bakanlığı, Bursa Teknik Üniversitesi, BDDK, TÜRKSAT, Boğaziçi Üniversitesi, Dikmen Belediyesi, Hınıs Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Sarıyahşi Belediyesi, Türk Hava Yolları, Bartın Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Milli Savunma Bakanlığı, Galatasaray Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ve Ziraat Bankası Personel Alımı yapıyor.

Eylül ayı personel alımı için adayların 2020 ile 2021 lise için kpssp94 ön lisans için p93 lisans için P3 puan türlerinden en az 50, 60 ve 70 puan almış olmak gerekmektedir.

Kamu Personeli Alım Başvuru Şekli;

Kamu kurumları Eylül ayı 11.788 personel alımı için başvurular e-devlet üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru detayları için tıklayınız

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.