Devlet Bankası MB 170 Memur İle Yeni Kamu Personeli Alımı Başladı

Devlet Bankası MB 170 Memur İle Yeni Kamu Personeli Alımı Başladı

Devlet Bankası MB KPSS şartsız 170 güncel memur alımı yapacağını duyurdu. Devlet Bankası 3 farklı branşta 170 yeni kamu personeli alımı başladı. Başvuru süreci nasıl olacak? Hangi branşlarda ne kadar personel alımı yapılacak?

Devlet Bankası, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bünyesindeki personel açığını tamamlamak için 170 memur alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre Merkez Bankası KPSS şartsız 3 farklı branşta toplam 170 yeni kamu personeli alımı yapıyor.

Devlet Bankası Alımı Kontenjanları

Merkez Bankası’nın yayınladığı ilana göre bünyesinden istihdam edilmek üzere, 5 BT Müfettiş Yardımcısı personeli, 15 Müfettiş Yardımcısı alımı, 150 Uzman Yardımcısı çalışanı olmak üzere toplam 170 memur alımı yapacak.

TCMB Personel Alımı Müracaat Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası kadrosuna katacağı personelde aranan şartlara sahip olmak,

1 OCAK 1990 tarihinde ve daha sonra doğmuş olmak,

1 OCAK 2020 tarihinden sonra yapılmış olan TCMB iş alımı sınavlarından komisyon tarafından yapılan mülakatlarda başarısız olmamak.

Üniversite mezuniyet durumlarına göre en az 4 yıllık eğitim veren yurtiçi veya yurtdışı denginde Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınmış yükseköğretim kurumlarının lisans veya yüksek lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 30 EYLÜL 2022 tarihine kadar mezun olmak. Branşlara göre adaylardan mezun olması istenilen bölümler;

BT MÜFETTİŞ YARDIMCISI

Bu branş için belirtilmiş 14 bölümden bazıları şöyle; Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği vb. diğer bölümleri branşla ilgili başvuru kılavuzunda bulabilirsiniz.

MÜFETTİŞ YARDIMCISI

Müfettiş Yardımcısı branşı için istenilen 57 bölümden bazıları şöyle; Bankacılık, Ekonomi, Finans, Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe ve Siyaset Bilimi vb. diğer bölümleri branşla ilgili başvuru kılavuzunda bulabilirsiniz.

UZMAN YARDIMCISI

Bu branş için 88 belirtilmiş bölümden bazıları şunlar; Bankacılık, Ekonomi, Gazetecilik, Hukuk, İletişim, İşletme Yönetimi, Maliye, Sigortacılık ve Yönetim Bilimleri vb. diğer bölümleri branşla ilgili başvuru kılavuzunda bulabilirsiniz.

Merkez Bankası Memur Alımı Müracaat Süreci

Merkez Bankası tarafından yayınlamış ilana göre Bilişim Teknolojileri Müfettiş Yardımcısı ve Müfettiş Yardımcısı alımı için tarihler 17 HAZİRAN 2022 ile 18 TEMMUZ 2022 tarihleri arasında. Uzman Yardımcısı alımı için ise 13 HAZİRAN 2022 ile 4 TEMMUZ 2022 tarihlerinde yapılabilecek.

BT Müfettiş Yardımcısı Başvuru Kılavuzu, Müfettiş Yardımcısı Başvuru Kılavuzu ve Uzman Yardımcısı Başvuru Kılavuzu aşağıda bulunan ekranda yer alıyor.

Başvuru Ekranı

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.