Danıştay 80 Katip, Mübaşir ve Destek Personeli Alımı 20 Ağustos Son

Danıştay 80 Katip, Mübaşir ve Destek Personeli Alımı 20 Ağustos Son

Danıştay Başkanlığı tarafından bilişim sistemi memuru alımı ilan edildi. Kamu 80 adet kamu personeli alımı başvuruları bitiyor. Katip, mübaşir ve destek personeli alımları en az lise mezunları arasından yapılıyor.

Danıştay Başkanlığı üzerinden görev yapmak isteyenler için kamu personeli alımı yapacağını ilan etmişti. Paylaşılan ilanda farklı niteliklerde kamu personeli ve personel alımı Danıştay Başkanlığı yapıyor.

Danıştay Başkanlığına alınacak personellerin 30 destek personeli, 1 mübaşir, 30 Zabıt katibi, 5 teknisyen ve son olarak 4 adet programcı olacak şekilde 70 kamu personeli alınacak. Adaylar için alımlar önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından alınacaktır.

Başvuru Şekli

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 20 Ağustos tarihinde sona erecek olup başvurular alınmaya başlamıştır. Adaylar için başvurular 20 Ağustos tarihinin saat 23:59 da sona erecektir. Adaylar için başvurular sadece online olarak yapılacaktır. Başvurular https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Zabıt katibi alımı: Başvuru yapacak kişinin en az lise mezunu olması ve en fazla lisans mezunu olması şartları ile 30 adet personel alınacaktır.

Teknisyen alımı: Alanıyla ilgili ortaöğretim dengi mesleki teknik bilgilerine sahip olma şartı ile 3 adet personel alınacaktır.

İnşaat teknisyeni alımı: Alanıyla ilgili ortaöğretim dengi mesleki teknik bilgilerine sahip olma şartı ile 2 adet personel alınacaktır.

Şoför alımı: en az lise veya en fazla lisans mezunu olma şartları ile 10 adet şoför alınacaktır.

Hizmetli alımı: KPSS 2020 yılı sınavına girmiş olma şartı ile 12 adet hizmetli kamu personeli alınacaktır.

Garson alımı: en az lise veya en fazla lisans mezunu olma şartları ile 6 adet garson personeli alınacaktır.

Bulaşıkçı alımı: en az lise veya en fazla lisans mezunu olma ve 2020 KPSS sınavına girmiş olma şartı ile personel alınacaktır.

Mübaşir alımı: Başvuru yapacak kişinin 2020 yılı KPSS 93, P93 ve p94 sınavına girmiş olma ve en az lise mezunu olma şartı aranmaktadır.

Programcı alımı: Son olarak ise en az ön lisans mezunu olan KPSS 2020 yılı sınavlarına girmiş olma şartları ile personel alınacaktır.

Başvuru ekranı

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum