Cumhurbaşkanlığı SSB Kamu Personeli Alımı İlanları

Cumhurbaşkanlığı SSB Kamu Personeli Alımı İlanları

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı kamu personeli alımı ilanları yayınlayarak başvuruları kabul etmeye başladı. Türkiye genelinden başvuruları kabul edecek ve Ankara şehrine yerleştirme yapılacak. SSB kamu personel alımı başladı.

Cumhurbaşkanlığı SSB kamu Personeli Alımı İlanları 2023

Savunma Sanayi Başkanlığı kamu memur alımı ilanlarına başvuruları almaya başladı. 81 şehirden adaylar başvuru yapabiliyor. 18 Eylül 2023 tarihi bitimine kadar başvuruları kabul edilecek. Başvuruları nasıl yapılacağını kamupersonelialim.com sitesi olarak adaylara derledik. Yeni yayınlanacaklarda anlık olarak sitemizde sunulacak.

SSB Kamu Memur Alımı Başvuru Şekli

Adaylar başvurularını 18 Eylül 2023 Pazartesi günü saat 23:59:59’da sona erecektir. Adaylar, e-Devlet (Savunma Sanayii Başkanlığı- Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı ilanları https://isealimkariyerkapisi.cbiko internet adresi üzerinden giriş yaparak, belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanmak suretiyle başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

(b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3, ücret tavanı üç katını geçemeyecekler için en az 5, diğerleri için en az 8 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

Erkek adaylar için başvuru tarihleri itibariyle muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş veya askerlik hizmetinden muaf olmak.

Cumhurbaşkanlığı Kamu Personel Alımı iletişim bilgileri: İhtiyaç duyulması halinde ayrıntılı bilgi, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın (312) 411 91 02 ve (312) 411 97 00 numaralı telefonlarından edinilebilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.