Cumhurbaşkanlığı SSB Kamu Personeli Alımı Başladı 2-16 Şubat

Cumhurbaşkanlığı SSB Kamu Personeli Alımı Başladı 2-16 Şubat

Cumhurbaşkanlığı SSB kamu personeli alımı başvuruları 2-16 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar başvurularını elektronik ortamda yapmaları isteniyor. İktisat ve İşletme gibi öğrenim durumuna sahip olanlar da bu ilana başvuracak.

Cumhurbaşkanlığı SSB Kamu Personeli Alımı Başladı!

Cumhurbaşkanlığı kamu personeli alımı ilanları 2024 yayınlandı. Kamu personel alımı ilanları için belirlenen şartlar neler? Yayınlanan kılavuza göre başvurular nasıl ve hangi şartlarda alınacağı paylaşıldı. İktisat ve işletme mezunu olan adaylarda aranan diğer şartlar sunuldu. Kılavuz içerisinde sunulan tabloyu inceleyiniz.

Cumhurbaşkanlığı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularını; 2 - 16 Şubat 2024 tarihleri arasında Başkanlığın internet sitesindeki (www.ssb.gov.tr) sınav başvuru ekranında tanımlı olan bilgileri eksiksiz doldurarak, aşağıda belirtilen belgeleri son başvuru tarihi olan 16 Şubat 2024, Cuma günü mesai bitimine kadar (saat 18:00) sisteme yükleyeceklerdir.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Memur Alımı Kurum Başvuru Genel Şartları

Savunma Sanayii Uzman Yardımcılığı giriş sınavına başvuracak adayların;

En az dört yıllık lisans eğitimi veren ilan metninde yer alan öğrenim bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmaları.

Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmaları (01.01.1989 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir),

2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından ilan metninde yer alan öğrenim bölümlerine karşılık gelen puan türlerinden 85 (seksen beş) ve üzeri puan almış olmaları.

16.02.2022 tarihinden sonra açıklanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) İngilizce alanında en az 80 (seksen) puana veya Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Tablosuna göre uluslararası geçerliliği olup YDS/e-YDS sınavlarına denkliği kabul edilen yabancı dil sınav puanına sahip olmaları.

Askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgilerinin bulunmaması (muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmaları).

Görevlerini devamlı yapmalarına engel olabilecek akıl hastalıklarının bulunmaması gerekmektedir. SSB kamu memur alımı ile yerleşecekler Ankara adresine istihdam edilecek.

Savunma Sanayii Başkanlığı başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.