Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar 74 Müze Memuru ve Güvenlik Görevlisi Alacak

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar 74 Müze Memuru ve Güvenlik Görevlisi Alacak

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 74 müze memuru ve güvenlik görevlisi alımı için ilan verdi. Başvuru şartları ve başvuru süreci haberimizin detayında sizlere sunulmuştur.

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar, KPSS P3 puan türünde puana sahip olan adayların başvurularını kabul edilecektir. Alım yapılacak kadro: 2 büro personeli, 11 müze görevlisi, 21 güvenlik görevlisi (Ön lisans), 10 güvenlik görevlisi (lisans) kamu personel alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Süreci

2021-2022 ÖSYM tarafından yapılan KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak.

Güvenlik görevlisi kadrosunda: ilahlı Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak veya Silahlı Özel Güvenlik Elemanı Sertifikasına sahip olmak.

35 yaşını bitirmemiş olmak.

Herhangi bir ön lisans mezunu olmak.

18 yaşını bitirmiş olmak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Erkek adaylar için askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelemiş olmak.

Müze görevlisi kadrosu için; Sanat Tarihi, Tarih, Dünya Tarihi, Eskiçağ Tarihi, Genel Türk Tarihi, Ortaçağ Tarihi, Türk Memleketleri Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Yakın Çağ Tarihi,Yeni Çağ Tarihi, Arkeoloji, Klasik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi, Prehistorya, Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi, Protohistorya, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Türk İslam Arkeolojisi, Arkeoloji ve Etnoloji, Müzecilik, Müzecilik ve Eski Eserleri Koruma, İletişim, İletişim Bilimleri, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Turizm Rehberliği, Turist Rehberliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Rehberlik, Turizm ve Rehberlik lisans bölümlerinden birinden mezun olmak gereklidir.

Lisans mezunu alımı olan kadrolar için herhangi bir lisans programından mezun olmak yeterlidir.

Memur Alımı Başvuru Tarihi-Şekli

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar, ilanına başvuru da bulunmak isteyen adaylar başvurularını 10 Kasım 2022-21 Kasım 2022 e-Devlet üzerinden Kariyer Kapısı üzerinden elektronik başvuru yapacaklardır. Başvurular elektronik ortamda alınacak olup farklı yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru süreci bitince adaylar mülakat sınavına göre işse alınacaktır.

Hızlı, güncel ve en doğru ilanlara, Google da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2

Facebook: kamupersonelialim1

İnstagram: kamupersonelialim

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUWAİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum