Cumhurbaşkanlığı Kamu Personeli Alımı! İletişim Başkanlığı 30 Kadro

Cumhurbaşkanlığı Kamu Personeli Alımı! İletişim Başkanlığı 30 Kadro

Cumhurbaşkanlığı kamu personeli alımı ilanları yayınlandı. CB İletişim Başkanlığı 30 kadroya Ekim ayı içerisinde başvuru kabul edecek. Memur olmak isteyen adaylar bu ilana başvuru nasıl nereden ve hangi şartlarda yapılacağınız ilan ettik.

Cumhurbaşkanlığı Kamu Personeli Alımı İlanları

CB İletişim Başkanlığı 30 kadro personel alım için ilana çıktı. Memur alımı ile işe yerleşecekler uzman yardımcısı statüsü verilecek. 30 uzman yardımcısı alımı başvuru şekli, şartları ve tarihleri kamupersonelialim.com adresimizde ilan edildi.

CB Memur Alımı Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvurular 16 Ekim 2023 ile 27 Ekim 2023 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınav Yönetim Merkezi ANKUZEF (ASYM) web sitesi (http://asym.ankara.edu.tr) üzerinden yapılacaktır. Sınava başvuru yapacaklar 240 TL sınav ücreti yatırması gerekmektedir.

CB Kamu Personel Alımı Şartları

Adaylar 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış (01/01/1988 tarihi ve sonrasında doğanlar) olmak.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren; Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadî ve idarî bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden,

İletişim fakültelerinden, Mühendislik fakültelerinin bilgisayar/yazılım mühendisliği bölümleri ile istatistik lisans bölümlerinden,

İlgili fakültelerin psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir.

CB Sınav Şekli

Ön eleme sınavı Ankara’da, 2 Aralık 2023 Cumartesi günü, saat 10.00’da başlayacak ve tek oturumda yapılacaktır. Sınav süresi 120 (yüz yirmi) dakika olacaktır.

Ön eleme sınavına katılmaya hak kazanan adayların isimleri ile sınav yeri İletişim Başkanlığı resmi internet sitesinde (www.iletisim.gov.tr) ilan edilecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.