CTE 2022 İdare Memuru 150 Personel Alımı Başvurusu Bitiyor

CTE 2022 İdare Memuru 150 Personel Alımı Başvurusu Bitiyor

Ceza ve Tevkifevleri (CTE) 150 kamu personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. CTE Genel Müdürlüğünce sözlü sınav ve mülakat ile 7 ve 9. Dereceli kadrolarına 150 idare memuru alımı yapılacağını duyurmuştu. CTE personel alımı başvuruları bitiyor.

Ceza ve Tevkifevleri (CTE) 150 kamu personeli alımı başvuru şartları, başvuru yeri ve tarihlerini paylaştı. Başvuracak adaylar için son tarih 31 Ocak 2022 tarihinde son buluyor. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde boş kadroları doldurmak amaçlı farklı kadrolarda personel alımı yapacak.

Ceza ve Tevkifevleri Personel Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, herhangi bir suçtan cezası olmaması, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmaması, güvenlik ve arşiv soruşturması olumlu sonuç olması, görevini yürütmesine herhangi bir akıl sağlığı hastalığı olmaması, 18 yaşından büyük 35 yaşından küçük olmaları, KPSS P3 puan türünden en az 70 puan ve üzeri almış olmaları, en az lisans düzeyinde mezun olmaları gibi şartları bulunmakta.

Adalet Bakanlığı CTE Memur Alımı Başvuru Şekli ve Tarihleri

CTE memur alımı adaylar için başvurular başlamış olup ilgilenen personel adaylarının 31 Ocak 2022 tarihine kadar başvurularını E-Devlet Adalet Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapmaları gerekmektedir. Posta yolu ve şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacak.

Hak kazanan adaylara sözlü sınav ve mülakat sınavı yapılacaktır. Sözlü sınavda adaylara Genel Kültür, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve Mesleki bilgi bölümlerinden sözlü olarak sınav yapılacak.

Mülakat sınavında ise adayın davranışı, genel fizik durumu, konu kavrama ve ifade yeteneğine göre mülakat yapılacak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.