ÇSGB 100 Kamu Personel Alımı Kılavuzu (Kadrolu Memur Alımı)

ÇSGB 100 Kamu Personel Alımı Kılavuzu (Kadrolu Memur Alımı)

Kadrolu memur olmak isteyen ama uygun ilan bulamayan adaylar bu ilan tam size göre! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 100 kamu personel alımı yapacağını duyurdu ve alım kılavuzunu yayınladı. Bizde sizler için detaylara yer verdik!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 100 kamu personel alımı yapacağını duyurdu. ÇSGB personel alımı başvuru şartları belli oldu. Başvurular için kurum tarafından başvuru şartları açıklandı. Bizde kamupersonelialim.com ekibi olarak bu ilanı sizler ile paylaştık! İşte detaylar!

Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Adayların devlet memuru olmaya engel durumu olmaması gerekir.

2023 yılının ilk ayı itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

Yapılacak olan sınava daha önce iki kez girmiş olanlar bu sınava katılamayacaklardır.

ÇSGB Personel Alımı Duyurusu ve Kadro Dağılımı Nedir?

70 kamu personeli; Hukuk, Siyasal Bilgiler, Siyasal Bilimler, İktisat, İdari Bilimler, İşletme, İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olan adaylar arasından alınacaktır. İşe alım için başvurular da 2021 veya 2022 KPSS sınavından KPSS P42 veya KPSS P48 puan türlerinden en az biriden 85 puan almış olma şartı aranır.

10 kamu personeli; Makine Yüksek Mühendisi veya Mühendis olarak ataması yapılacaktır. Adaylardan bu kadro için ise P2 puan türün de en az 85 puan istenmektedir.

10 kamu personeli; Maden Yüksek Mühendisi bölümünden atanacaktır.

10 kamu personeli; İnşaat Yüksek Mühendisi bölüm mezunları arasından alınacaktır.

Son olarak 10 kamu personeli alımı için ise Elektrik, Elektronik Yüksek Mühendisi mezunları arasından şartları sağlayan adaylardan alım yapılacaktır.

Mühendislik Fakültesi mezunu adaylardan ise KPSS puan şartı olarak P2 puan türün de en az 85 puan istenmektedir.

Kadrolu Memur Alımına İlişkin Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular 15 Şubat 2023 tarihin de başlayacaktır. 2 Mart 2023 tarihi dahil olmak üzere başvurular alınacak ve bu tarihte sonra başvurular alınmayacaktır. Başvuru yapmak isteyen memur adayları ise başvurularını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı-Kariyer Kapısı-İşe Alım Kapısı üzerinden elektronik olarak yapacaklardır. Adaylardan başvuru sırasın da istenilen bilgileri doğru girmesi istenmekte olup yanlış bilgi giren adayların başvuruları geçersiz sayılıp, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu hükümleri kanununca cezai işlem başlatılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum