Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 13 Memur Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 13 Memur Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yayınladığı ilana göre 13 memur alımı yapacağını ilan etti. İlana göre başvuruları başlamış olup 6 Ağustos 2021 tarihinde sona erecektir. Kimler Bakanlık İlanlarına başvuru yapabilecek.

Bakanlık ilanları 13 memur alımı başvurularını almaya başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı memur alımı başvuruları nasıl yapılacağı adayların erişimine kılavuz şeklinde sunuldu.

Bakanlık Başvuruları Nasıl Kabul Ediyor?

Bakanlık alımına başvuru yapacaklar Cumhurbaşkanlığı resmi kariyer sayfası https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını 6 Ağustos 2021 tarihi bitimine kadar yapması gerekiyor. Diğer tüm şartlar için kılavuzu incelenmesi gerekmektedir.

Öğrenim Durumları

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır).

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla, güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemesi gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum