Çevre Şehircilik Bakanlığı 170 Kamu Personeli Alımı (Kentsel Dönüşüm Personeli)

Çevre Şehircilik Bakanlığı 170 Kamu Personeli Alımı (Kentsel Dönüşüm Personeli)

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 170 kamu personeli alımı (kentsel dönüşüm personeli) yapıyor. Alımı 7 şehre ve Türkiye genelinden başvuru şeklinde yapıyor. Tabloya göre hangi şehir kaç personel alacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 170 Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Bakanlık kentsel dönüşüm personeli alımı hangi şartlarda alacağını kılavuz halinde sundu. Tabloya göre 7 şehir kaç personel alınacağı sunuldu. Alım sözlü sınav ile sonuçlanacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Edirne, Kocaeli ve Konya şehirleri alımı yapıyor. Türkiye genelinden başvuru kabul edilecek.

Başvuruları Nasıl ve Hangi Tarihlerde Yapılacak?

Başvurular 13 Aralık 2021 Pazartesi günü başlayıp 31 Aralık 2021 Cuma günü saat 23:59:59’a kadar e-Devlet üzerinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan sınav başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

evre-sehircilik-ve-iklimlendirme-bakanligi-kentsel-donusum-personeli-alimi.jpg

Başvuru Genel Şartları ve Özel Durumları

Mimar, şehir plancısı, avukat ve uzman alımı olacağı üzere 4 yıllık bu okul mezunları başvuru yapabilecek. Alım inşaat, harita, makine, elektrik-elektronik, bilgisayar ve jeoloji mühendislikleri bölümlerinden yapılacağı üzere bu bölümle ilişkili bölümlerin başvurusu kabul edilecek. Mühendis alımı, mimar alımı ve diğer alımlar için kılavuz içerisinde sunulan okul türleri incelenmelidir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için adarlar Türk vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan şartları haiz olmak. Sağlık durumu, iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak. Bakanlıkça yapılacak sözlü sınavda yüz (100) tam puan üzerinden en az yetmiş (70) puan almak. Başvuruların yapıldığı tarihin son günü itibariyle diploma derecesi, yabancı dil bilgisi ve mesleki tecrübe bakımından şartların tamamına sahip olmak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum