Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125 Kamu Personeli Alımı Şartları

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125 Kamu Personeli Alımı Şartları

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 10 farklı nitelikte kamu personeli alımları yapılacaktır. 125 kamu personeli alımı şartları sunuldu. detayları haberimizde…

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına personel alımı yapıyor. Resmi gazete üzerinden Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yayınladığı ilanda 10 adet farklı unvanlarda 125 kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. İş arayanlar için Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına personel alınacaktır.

Ünvanlara Kadro Dağılımı

Alımı yapılacak unvanların 15 avukat alımı, 35 işletme mezunu personel, 50 memur, 5 inşaat mühendisi, 5 istatistik personeli, 5 memur, 4 bilişim personeli, 4 tercüman / mütercim, 3 mütercim, 3 arapça tercümanı,  2 Rusça tercümanı olmak üzere toplamda 125 kamu personeli alımı yapılacaktır.

Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Kimler başvuru yapabilir konusuna kurum tarafından yapılan açıklamada Türk vatandaşı olan adaylar başvuru yapabilir.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS sınavından 2020-2021 KPSS sınavından en az belirtilen puana sahip olmak gerekiyor.

Yaş şartı olarak adayların en fazla 35 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir.

Öğrenim Şartı

Adayların öğrenim şartı olarak Tercüman unvanına başvuru yapacak adayların başvuru yapacağı dilin gerektirdiği dil bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Başvuru Şekli ve Adresi

Adaylar başvurularını belirtilen tarihler arasında işe alım kariyer kapısı olan https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden online olarak elektronik ortamda yapılacaktır. Şahsen veya posta yolu ile yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvurular 12 Ekim 2021 tarihi itibari ile alınmaya başlayacak olup en geç müracaatlar 7 Kasım 2021 tarihinde sona ereceği belirtildi.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum