Büyükşehir Belediyesi Lise Önlisans Lisans Kamu İtfaiye Eri Alımları

Büyükşehir Belediyesi Lise Önlisans Lisans Kamu İtfaiye Eri Alımları

Büyükşehir Belediyesinin yayınlamış olduğu ilana göre kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli olarak 12 İtfaiye eri alımı gerçekleştirilecek. Detaylar haberimizde…

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye kamu personeli alımı için yayınlamış olduğu ilana göre Başkanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli olarak 12 Adet itfaiye eri alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru Şekli Ve Yeri

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular başvuru kılavuzu üzerinde de belirtildiği üzere istenilen belgeler ile birlikte Yunus Emre Mahallesi İsmet Karaokur Bulvarı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Onikişubat/ Kahramanmaraş adresine şahsen müracaatlar gerçekleştirilecektir.

Adaylar için alımlar itfaiye eri olduğundan boy ve kilo ölçümü müracaatlar sadece şahsen yapılacaktır. Posta yolu veya online başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Tarihleri

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 27 Eylül tarihi itibari ile alınmaya başlayacak olup en geç müracaatlar ise 1 Ekim 2021 tarihinde sona erecektir. Başvurular belirtilen tarihler arasında sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleştirile bilecektir.

İtfaiye Eri Alımı

Başvuruda bulunacaklar için itfaiye olacaklarda öğrenim şartı olarak Lise Önlisans Lisans mezunu adaylar alına bilecek.

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olma, boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında 10 kilogramdan fazla fark bulunmaması şartı aranıyor.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olma, KPSS puanı almış olma ve en az c sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartları aranmaktadır.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için alımı yapılacak nitelikler itfaiye eri olduğu için KPSS en az 60 puan şartı ile olacağı belirtildi.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.