Büyükşehir 108 düz memur ve trafik memuru alacak

Büyükşehir 108 düz memur ve trafik memuru alacak

Büyükşehir Belediye Başkanlığı 108 düz memur ve trafik memuru alacağını ilan etti. Düz memur alımı başvurusu nasıl yapılacak. Alım unvanlara göre öğrenim durumları ve kadroları dağılımı açıklandı. Bay bayan adaylar hangi şartlarda alınacak.

108 DÜZ MEMUR VE TRAFİK MEMURU ALIMI

Kadrolu memur alımı yapılacağı yayınlandı. En az lise mezunu olan adaylar başvurularını nasıl yapılacağı açıklandı. Belediye trafik memuru, bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, şehir planlayıcı ve mühendis branşlarında alım olacak. Büyükşehir Belediye Başkanlığı alım detayları şöyle verildi.

VHKİ ALIMI 10 KİŞİ

Her hangi bir Ortaöğretim kurumundan lise veya dengi okul) mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya bitirdiği lisenin ders müfredatında en az iki dönem bilgisayarla ilgili ders aldığını belgelemek veya bilgisayara ilişkin konularda kurumlarca açılan en az 60 saatlik hizmet içi eğitimlere katılıp başarılı olduğunu gösterir belgeye sahip olmak. KPSS 60 puan aranmaktadır.

kamu-memur.jpg

BİLGİSAYAR İŞLETMENİ ALIMI 5 KİŞİ

Her hangi bir Ortaöğretim kurumundan lise veya dengi okul) mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya bitirdiği lisenin ders müfredatında en az iki dönem bilgisayarla ilgili ders aldığını belgelemek veya bilgisayara ilişkin konularda kurumlarca açılan en az 60 saatlik hizmet içi eğitimlere katılıp başarılı olduğunu gösterir belgeye sahip olmak. En az KPSS 60 puanı olması gerekmektedir.

BELEDİYE TRAFİK MEMURU ALIMI 10 KİŞİ

Lisans programından mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. KPSS en az 60 puanı bulunuyor olması gerekmektedir.

ZABITA MEMURU ALIMI 15 KİŞİ

Lisans programından mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az KPSS 60 puanı bulunan adayların başvuru kabul edilecek.

VERİ HAZIRLAMA KONTROL İŞLETMENİ ALIMI 59 KİŞİ

Lisans programından mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya bitirdiği okulun ders müfredatında en az iki dönem bilgisayarla ilgili ders aldığını belgelemek veya bilgisayara ilişkin konularda kurumlarca açılan en az 60 saatlik hizmet içi eğitimlere katılıp başarılı olduğunu gösterir belgeye sahip olmak. KPSS 60 puan şartı bulunuyor.

ŞEHİR PLANCISI ALIMI 5 KİŞİ

Fakültelerin Şehir ve Bölge Planlama Lisans programlarından mezun olmak. KPSS 70 puanı bulunuyor olmak.

MÜHENDİS ALIMI 8 KİŞİ

Fakültelerin yazılım mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve harita mühendisliği lisans programından mezun olmak. En az KPSS 70 puan şartı aranıyor.

MÜRACAAT SÜRESİ VE ŞEKLİ

Adaylar başvurularını 08 Mart 2021 tarihinden 12 Mart 2021 Cuma gününe kadar (mesai saatleri arasında) müracaatlarını yapabileceklerdir. Zabıta Memuru kadrosuna yapılacak başvurular için; adayların başvuru için gerekli belgelerle birlikte belirtilen adrese şahsen başvurması gerekmektedir. Diğer kadrolar için; Elektronik ortamda, Belediye van.bel.tr internet adresine şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile Van Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı (Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Özdemir Sk. No: 5 İpekyolu / VAN) gönderebileceklerdir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.