BDDK Şoför Sekreter ve Düz Memur Alımı (9 İdari Personel)

BDDK Şoför Sekreter ve Düz Memur Alımı (9 İdari Personel)

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu açıktan 9 idari personel alımı yapıyor. BDDK şoför, sekreter ve düz memur alımı uygulama sınavı ile yapılıyor. Başvuru yapacaklar lise, önlisans ve lisans mezunu olması gerekiyor.

BDDK 9 İdari Personel Alımı Duyurusu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu sekreter, şoför ve düz memur alımı yapıyor. Kamu personeli alımı niteliğinde olan ilana lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapacak.

Şoför alımı 3 kişi; en az lise ve dengi okulu mezunu olması gerekiyor. Başvuru günü B ehliyeti olan ve 5 yıl deneyim sahibi olması isteniyor.

Sekreter alımı 3 kişi; Büro yönetimi, büro yönetimi ve sekreterlik, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, sekreterlik, ofis teknolojileri ve yönetimi, büro hizmetleri ve yönetici asistanlığı veya hukuk büro yönetimi ve sekreterliği ön lisans programlarının birinden mezun olması isteniyor.

Düz memur alımı 3 kişi; Siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültelerine bağlı bölümlerden veya denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki bölümlerden mezun olması istenmektedir.

BDDK Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvurularını 30 Kasım 2021 ile 8 Aralık 2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar e-Devlet üzerinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı CİMKO üzerinden giriş yaparak, belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştirecektir.

Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 70 puan türleri belirlenmiştir.

Şoför kadrosu için; aday sayısı, KPSS puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle yapılacak sıralama sonucunda belirlenecek olup son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü uygulama sınavına çağrılacaktır.

Sekreter ve Memur kadroları için; aday sayısı, KPSS puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle yapılacak sıralama sonucunda belirlenecek olup son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağrılacaktır.

Başvuru Kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.