BDDK KPSS’li 12 devlet memuru alımı başvurular başladı

BDDK KPSS’li 12 devlet memuru alımı başvurular başladı

Kamuya açıktan devlet memuru alımı yapılıyor. BDDK kamu personeli alımı ne zaman yapılacak? Bu alıma kimler başvurabilecek. BDDK personel alımı bütün ayrıntılar haberimizde.

Kamu iş ilanları ile kamuya devlet memurları alımı kapsamında BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) bünyesine 12 kamu personeli KPSS puan şartlı ve sözlü sınavına tabi tutularak seçme işlemleri yapılacak.

Alınacak personellerin dağılımı ise önlisans 6 Memur, lisans 2 memur, lisans mezun 4 mühendis personeller alınacak.

İstanbul memur alımı 6 önlisans adalet, adalet meslek eğitimi veya adalet myo bölüm mezunu olması adayların KPSS P93 puanı tabanı 70 olması gerekmektedir.

Lisans mezun 2 memur alımı olarak İstanbul ilinde çalıştırılacak personellerin siyasal bilgiler, İİBF iktisat ve işletme fakülteleri mezunu olmaları, personel adaylarının KPSSP3 puanı tabanı 80 olması şartları bulunmakta.

İstanbul Mühendis alımı 4 personelin seçiminde adayların lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik ve haberleşme elektrik mühendisliği bölüm mezunu olması, KPSS P3 puanları tabanının 70 puan olması şartı bulunmakta.

Bankacılık kanununa göre çalışması yasaklanan kişiler başvuru yapamayacak

Adayların bu kamu alımına başvuru yapabilmesi için Türk olması, devlet haklarından mahrum edilmemesi, askerlikle ilişiği bulunmaması, herhangi bir zihinsel rahatsızlığının bulunmaması, bankacılık kanununa göre çalışması yasaklanan kişilerden olmaması şartları bulunmaktadır.

Başvurular başladı

Başvuru yapacak adayların bddk.org.tr adresi üzerinden başvuru işlemleri  başladı ve 09 Nisan 2021 tarihinde son bulacak.

Başvurular sonrasında yapılacak çalışma sonrası sözlü sınava katılacak kamu personel adaylarının listesi kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.