BDDK 120 kamu personel alımları başvurularını unutmayın

BDDK 120 kamu personel alımları başvurularını unutmayın

BDDK bünyesinde ki ana birimler ve danışma birimlerinde çalıştırılmak üzere 120 kamu personeli alımı yapıyor. BDDK personel alımları nasıl olacak? BDDK iş ilanlarına kimler başvurabilir? BDDK başvuruları ne zaman?

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesine yeni 120 kamu personeli alımı yapıyor. BDDK düzenlenecek olan giriş sınavı ile bünyesindeki ana danışma ve hizmet birimlerinde İstanbul’da çalıştırılmak üzere Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı, Bankacılık Uzman Yardımcısı, BDDK uzman yardımcısı 120 kamu personeli adayını sınava alacak.

BDDK memur adaylarına yazılı ve sözlü sınavın yapılacağı yer ve tarihleri hususunda yapılacak tüm ilanlar BDDK resmi internet sitesi bddk.org.tr adresinden duyurulacak.  Adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacak.

BDDK sınavında 35 yaş şartı bulunmakta

BDDK personel alımında alımların tamamı lisans mezunları arasından yapılacak ve haberimiz ekindeki başvuru kılavuzunda mesleklere göre bölümleri dağılımı kılavuzda mevcuttur.

Adayların sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması,

Bankacılık Uzman Yardımcısı hukuk alanı için 30 Nisan 2021 tarihi itibarıyla avukatlık ruhsatına sahip olmak şartları bulunmaktadır.

BDDK sınav başvuruları internet ortamından yapılacak

BDDK sınavına başvurular kurumun resmi internet sitesi üzerinden 30 Nisan 2021 tarihi saat 16:00 da sona erecek.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.