Başkanlık İş İlanları! Memur Alımı Yapılacak

Başkanlık İş İlanları! Memur Alımı Yapılacak

Kamu kurumu tarafından geçtiğimiz haftalarda personel alımı yapılacağı ilan edilmiştir. Yayınlanan ilanın ardından başvuruları sonlarına gelindi. İş ilanları başvuruları nasıl yapılır, ne zaman yapılır?

Kamu kurumlarında İş imkanlarına bakmak isteyen adaylar için ilanlarımız tam size göre uygundur. Başkanlık tarafından yayınlanan iş ilanlarına göre bünyesinde çalışacak 25 memur alımı yapılacaktır. 25 memur alımı şartları belli oldu.

Kamu personel alımı iş ilanlarına göre arama yapacak kurumu Sayıştay başkanlığı olup alımı yapılacak unvan ise 25 kişilik boş kontenjanda denetçi yardımcısı alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı Özel ve Genel Şartları

2022 yılı itibari ile sınavın yapılacağı güne kadar 35 yaşını geçmemiş olma, Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denk yükseköğretim kurulu onaylı belgeler, adayların sağlık durumunun herhangi bir ay fark etmeden yılın her yerinde yani ülkenin her yerinde çalışabilmesini engel herhangi bir durumu bulunmama şartları ile memur alımı yapılacaktır.

Başvurular Nasıl Yapılır ve Hangi Tarihe Kadar Yapılacak

İş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular ölçme seçme ve yerleştirme müdürlüğü sayfası üzerinde yer alan başvuru ekranı ile linki üzerinden yapılacaktır. Başvurular sadece bu şekilde yapılacaktır.

Sınava Dair Bilgiler

Sınav 2 Temmuz 2022 tarihinde Ankara ilinde yapılacaktır. Sınav belirtilen tarihte saat 10.15 de başlayıp saat 12.30 da sona erecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.