Bakanlık MEPEG 50 Devlet Memuru Alımı Başvuruları 25 Ağustos

Bakanlık MEPEG 50 Devlet Memuru Alımı Başvuruları 25 Ağustos

Bakanlık 50 devlet memuru alımı başvuruları 25 Ağustos tarihinde başlıyor. Alımı yapılacaklara 8 bin TL maaş ödenecek olup seçme sınavı yapılacak. Bakanlık ilanları başvurusu nasıl ve hangi tarih aralığında yapılacak.

Resmi Gazete ilanına göre Bakanlık 50 devlet memuru alımı yapacak. Bakanlık ilanları başvurular 25 Ağustos 2021 ile 5 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Alımı yapılacak kişilere ortalama 8 bin TL maaş ödenecek.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) 50 kişi kamu personeli alımı nasıl olacağı detaylarını sunuyoruz.

Başvuru Nasıl Yapılıyor

Adaylar başvurularını 25 Ağustos 2021 ile 5 Eylül 2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden elektronik ortamda yapılması gerekiyor.

Yerüstü Maden Uzmanı: unvanlı pozisyona başvuracak adaylar için yerüstü üretim yöntemi ile faaliyet yürütülen maden işletmelerinde en az 5 (beş) yıl çalıştığını gösterir https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu adresinden alınan barkodlu belge (İlgili adreste hizmet dökümü barkodlu ve işveren bilgilerini kapsayacak şekilde bulunmaktadır. Bu nedenle başvuru evrakında barkod bulunmayan ve işveren bilgileri yer almayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.).

Yerüstü Maden Uzmanı: unvanlı pozisyona başvuracak adaylar için ayrıca varsa yerüstünde çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya Teknik/Daimî Nezaretçilik kayıtları isteniyor.

Maden Haritacılığı Uzmanı: unvanlı pozisyona başvuracak adaylar için en az 1 (bir) yıl mesleki iş tecrübesini gösterir https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu adresinden alınan barkodlu belge (İlgili adreste hizmet dökümü barkodlu ve işveren bilgilerini kapsayacak şekilde bulunmaktadır. Bu nedenle başvuru evrakında barkod bulunmayan ve işveren bilgileri yer almayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.).

Maden Haritacılığı Uzmanı: unvanlı pozisyona başvuracak adaylar için ayrıca varsa mühendis olarak çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya mesleki tecrübeye ilişkin çalıştığı işverenden alınan kaşe ve ıslak imza ile onaylanmış hizmet belgesi veya belgeler olması gerekiyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum