Bakanlık 750 Kamu Personeli Alımı (Kamu İlanları Başvuru Şartları)

Bakanlık 750 Kamu Personeli Alımı (Kamu İlanları Başvuru Şartları)

Bakanlık tarafından 750 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Kamu ilanları ile tablo halinde şehirlere kadro dağılımı sunuldu. Bakanlık ilanları başvuru şartları ile şekilleri nasıl olacağı detayları yazımızda…

Kamu İlanları ile 750 kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Bakanlık ilanları için adaylarda aranan genel şartlar ile birlikte başvuruları nasıl yapılacağı paylaşıldı. Alımı yapacak olan Ticaret Bakanlığı şehirlere kadro dağılımı tablo şeklinde sunuldu.

Bu ilana başvuru yapacak adaylara fiziki yeterlilik sınavı uygulanacaktır.

Kadro Alımı Yapacak Şehir Listesi

Van, Ağrı, Antalya, Ardahan, Artvin, Edirne, Gaziantep, Giresun, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Zonguldak ve Trabzon şehirleri bu kadrolara alım yapacaktır.

Adaylar Başvuruyu Nasıl Yapacak?

İlana göre 9 Ağustos 2021 tarihinde başlayıp 18 Ağustos 2021 tarihinde sona erecektir. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvuru yapması istenmektedir.

muhafaza-memuru-alimi.jpg

Aranan Ortak Başvuru Şartları

Adaylar fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret, finans ve bankacılık, gümrük işletme bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Muhafaza Memuru Alımı KPSS ve Boy Şartları

ÖSYM Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 70 puan ve üzeri puan alması istenmektedir. Erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyundan kısa olmaması gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum