Bakan Açıkladı: 112 Çağrı Merkezlerine Personel, İşçi Alınacak

Bakan Açıkladı: 112 Çağrı Merkezlerine Personel, İşçi Alınacak

112 Çağrı Merkezlerine personel ve işçi alımı hakkında açıklama yapıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından yapılan açıklamaya göre uzun zamandır alım yapılmadığının ve ilerleyen süreçte memur ataması yapılacağı açıklandı.

112 Çağrı Merkezi İş İlanları

112 Çağrı Merkezleri bünyesinde istihdam edilmek üzere personel ve işçi alımı yapılacaktır. En az lise mezunlarından alım yapılacağı tahmin edilmektedir. Fakat bölüm şartı aranabilir. Alımların KPSS puan sıralamasına göre gerçekleşmesi beklenmektedir. Bu nedenle mülakat sınavı yapılmayabilir. Kamupersonelialim.com ekibi olarak gerekli şartları sunduk.

Personel Alımı Başvuru Kriterleri

Genellikle en az lise diploması veya eşdeğer bir eğitim düzeyi gereklidir. Bazı pozisyonlar için daha yüksek eğitim gereksinimleri olabilir. Yayımlanacak olan kılavuza göre eğitim şartı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İyi iletişim becerileri, çağrı merkezi çalışanları için kritik öneme sahiptir. İyi bir telefonda iletişim kurma yeteneği, açık ve anlaşılır konuşma, müşteri sorunlarını anlama ve çözme yeteneği önemlidir.

Çağrı merkezi çalışanları, telefon sistemleri, bilgisayarlar ve diğer iletişim araçlarıyla çalışmalıdır. Temel bilgisayar becerilerine sahip olmak önemlidir.

Çağrı merkezi çalışanları bazen zorlu müşterilerle karşılaşabilirler. Sabır, stres yönetimi ve profesyonellik önemlidir.

Bazı pozisyonlar, bir ekip içinde çalışmayı gerektirebilir, bu nedenle ekip çalışmasına yatkınlık göstermeniz istenebilir.

Çağrı merkezi işleri genellikle farklı saatlerde çalışma gereksinimlerine sahiptir. Bu nedenle esnek çalışma saatlerine uyum sağlama yeteneği önemlidir.

Güvenilirlik, dürüstlük ve müşteri gizliliğine saygı gibi iş ahlakına uygun davranışlar önemlidir.

Bazı çağrı merkezi pozisyonları için özel eğitim veya sertifikalar gerekebilir. Özellikle teknik destek veya uzmanlık gerektiren görevler bu kategoriye girer.

Kamu Personeli Alımı İş İlanları Başvuru Şekli ve Tarihi

Resmî Gazete üzerinden ilan yayımlanmamıştır. Kılavuz yayımlandığında haberdar olmak için cep uygulamamızı ücretsiz olarak indirip haberdar olabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.