B Ehliyetli zabıta memuru alım ilanı

B Ehliyetli zabıta memuru alım ilanı

B ehliyetli adaylar arasından zabıta alımı yapılıyor. Belediye Başkanlığı boş zabıta memurluğu için alım ilanını yayınladı. 14 Nisan 2021 tarihinde başvuru tarihi başlıyor. Peki hangi belgelerle nereye başvurmalıyız?

B Ehliyeti olan adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı. Yaylakent Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere boş kadro için zabıta memurluğu alım ilanı yayınlandı.

Genel idari hizmetler sınıfında 11 inci kadroda 1 adet zabıta memuru alımı için adayların herhangi bir önlisans mezunu olması, en az B sınıfı sürücü belgesinin olması ve KPSS puanının en az 60 olması özel niteliklerini taşımaları bekleniyor. Yine başvuracak olan adayların boy-kilo endeksi yapılacak olup 10 kilo fazla veya az bir fark olmaması gerekiyor.

zabita-arac.jpg

Erkek adaylarda en az 1.67 ve kadın adaylarda ise en az 1.60 uzunluğunda olmaları gerekmektedir. Ayrıca sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olma şartı da aranmaktadır.

Adaylardan istenen genel şartlar ise unvanın memur olması nedeniyle; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, askerliğini yapmış olması, herhangi bir suçtan dolayı 1 yıl ve üzerinde bir ceza almamış olması nitelikleri aranmaktadır. Bu ilan için Türkiye genelinden başvuru kabul edilecek olup bay ve bayan adaylar başvurabilecekler.

zabita-arac.jpg

Başvuru tarih ve şekli

Yaylakent Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 1 adet zabıta memuru alımı ilanı için yukarıda belirtilen nitelikleri taşıyan her adaylar Belediyenin resmi internet adresindeki başvuru formunu doldurması, kimlik fotokopisi ve aslı, diploma veya mezuniyet belgesi, KPSS çıktısı, askerlik durum belgesi, görevini devamlı yapmasına engel olmayan sağlık durumu beyanı, son altı ay içerisinde çekilmiş 5 adet biyometrik fotoğraf ve sürücü belgesi aslı ve fotokopisi ile birlikte 14/04/2021 tarihi ile 16/04/2021 tarihleri arasında Yaylakent belediyesine şahsen müracaatta bulunmaları gereklidir.

Müracaat sonrası sınava girmeye hak kazanan adayların listesi belediyenin internet sitesinden yayınlanacak olup bu ilandan sonra ise hak kazanan kişiler için belediyenin internet sitesinden sınava giriş belgesi düzenlenecektir. Bu belgelerin temin edilmesinden sonra 03/05/2021 günü saat 09.30 dan itibaren mülakat yapılacaktır. Mülakat sonucuna göre kazanan kişiler mülhakatın akabinde listelenerek ilan edilecektir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.