B Ehliyetli 250 Zabıta Alımı Başvuruları 14-30 Haziran

B Ehliyetli 250 Zabıta Alımı Başvuruları 14-30 Haziran

Zabıta olmak isteyenler bu ilana dikkat. B Ehliyeti ile 250 zabıta alımı için başvuruları alınmaya başlanacak. Başvuru yapacak adaylar 14 Haziran ile 30 Haziran 2021 tarihlerine dikkat etmesi gerekiyor.

Zabıta olma için başvuru şartları nelerdir? B ehliyetli 250 zabıta alımı başvuruları 14-30 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı alımı nasıl gerçekleştirecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı 250 zabıta memuru alımı en az KPSS 65-70 puanı bulunan adaylar arasından yapacak.

Adaylarda aranan başvuru şartları

Adayların B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor. Önlisans veya lisans mezunu olması gerekiyor. Belediye Zabıta Yönetmeliği tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 cm, kadınlarda en az 1.60 cm boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmaması gerekiyor. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Tabloya Göre Öğrenim Durumları

Gıda teknolojisi, gıda teknikerliği, fermantasyon, fermantasyon teknikerliği, fermente ürünler önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Çevre, çevre sağlığı, çevre kirlenmesi ve kontrolü, çevre koruma, çevre koruma ve kontrol önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Mahalli idareler, mahalli idareler (zabıta) veya yerel yönetimler ön lisans programlarından birinden mezun olmak.

Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme veya iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin lisans programlarının birinden mezun olmak.

Başvuru Nasıl ve Hangi Şartlarda Yapılacak

Başvuru yapacak adaylar 14 Haziran 2021 ile 30 Haziran 2021 tarihi mesai günlerinde sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Cumhuriyet Caddesi 19 Mayıs Kompleksi içerisinde bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı / Altındağ-ANKARA adresine şahsen başvuru yapması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.