B ehliyetli 13 kamu personeli alımı (Erkek Kadın İtfaiye Eri)

B ehliyetli 13 kamu personeli alımı (Erkek Kadın İtfaiye Eri)

B ehliyeti olan adaylar bu kamu personeli alımı ilanını inceleyin. Büyükşehir Belediyesinden görevlendirilmek üzere 13 adet itfaiye eri alım ilanı için aranan genel ve özel nitelikler nelerdir? Başvurular ne zaman başlıyor? Detaylar haberimizde..

B ehliyetli kamu personeli alımı ilanı yayınlanmıştır. Edirne Büyükşehir Belediye Başkanlığına yapılacak olan 13 kadroluk personel alımı için adayların öncelikle bu kadroların tamamı için en az B sınıfı sürücü belgesi ve KPSS puanlarının en az 60 olması şartları aranmaktadır.

Açılan bu 13 kadronun alımları için aranan mezuniyet koşulu dağılımı ise şu şekildedir: 3 adet kadro için en az herhangi bir Lisans mezunluğu, 6 adet kadro için herhangi bir Önlisans mezunluğu, 4 adet kadro için en az ortaokul (lise veya dengi) mezunluğu şartları aranmaktadır.

itfaiyeci-alimi-kadin-erkek.jpg

Başvuru için istenen genel şartlar

Personel alımı yapılacağı için genel şart olarak 48’inci maddede belirtilen şartlar aranmaktadır. Bunlar ise; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, yüz kızartıcı bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum edilmemiş olmak, askerlikle ilginin bulunmaması (yapmış, ertelemiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak), görevini yapmasına engel olacak akıl veya bedensel engeli bulunmamak, ilan edilen kadrolar için gerekli diğer şartları taşımak.

Başvuru için istenen özel şartlar

Adayın bitirmiş olduğu mezuniyetine göre KPSS puanının en az 60 olması, Belediye tarafından yapılacak olan boy-kilo endeksinin 10 kilodan fazla veya az olmaması (tartılma işi aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olacağına dikkat edilmelidir), Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması, İtfaiye erliğine uygun olarak kapalı alan, dar alan veya yükseklik korkusunun bulunmaması, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması, daha önceki çalıştığı yerlerden disiplinsizlik veya ahlaki problemlerden dolayı çıkartılmamış olması gerekmektedir.

bayan-itfaiye-eri-alimi.jpg

Başvuru aşaması nasıl olacak?

Belirtilen bu genel ve özel şartları taşıyan kişilerin 26 Nisan 2021 tarihi ile 30 Nisan 2021 tarihleri arasında başvuruyu istenen belgelerle birlikte Babademirtaş Mah. Çubukçular Hamam Sok. No: 17 Daire: 2 Merkez/EDİRNE adresinde bulunan Belediye Sağlık İşleri birimi tarafından yapılacak boy-kilo endeksi ölçümü sonrası aynı mahalle ve cadde üzerinde bulunan No: 11’deki belediyeye bağlı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen müracaat ederek başvuruyu tamamlayacaklardır.

İstenen belgeler:

Edirne Büyükşehir Belediye resmi internet adresinde bulunan “başvuru formu”nu indirerek doldurup imzalamak, nüfus cüzdanınızın aslı yanınızda bulunmak kaydıyla fotokopisi, mezuniyet belgesi aslı veya noter tasdikli örneği, 2020 KPSS çıktısı (ÖSYM sitesinden doğrulama kodlu), yabancı okul mezunları için denklik belgesi aslı veya noter tasdikli örneği, askerlik belgesi, görevini sürekli olarak yapmasına engel bir durumu olmadığına dair beyanı, sürücü belgesi aslı veya noter tasdikli örneği, 2 adet biyometrik fotoğraf (bir tanesi başvuru formuna yapıştırılmalı).

Başvuru kabul-red ve ilanı:

Belgelerin ibrazından sonra kadro sayısının 5 katı kadar (65 kişi) sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacaktır. Sözlü ve uygulamalı sınava hak kazanan aday listesi ise 07/05/2021 tarihinde kurumun internet sayfası üzerinden duyurulacaktır. İlan sonrası adayların “sınav giriş belgesi”ne iletişim bilgileri bölümüne adreslerinin yazılması istenecek olup adres bildirimi sonrası başvuranlara belediye tarafından giriş belgesi gönderilecektir. Bu belge sınava girişte ibraz edilecektir.

20/05/2021 tarihinde sözlü sınav, 21/05/2021 tarihinde ise uygulamalı sınav yapılacaktır. Bu sınavların İstasyon Mah Sanayi Sitesi 1. Sok. No: 12 Merkez/EDİRNE adresinde faaliyet gösteren İtfaiye Müdürlüğünde gerçekleştirileceği ilanda belirtilmiştir. Yine sınavlar saat 09.00’da başlayacak olup aynı gün içerisinde sınavın bitmemesi durumunda ertesi gün devam edileceği belirtilmiştir.

Sözlü ve uygulamalı sınav:

Sözlü mülhakatın Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat’ı kapsadığı, Uygulamalı mülhakatın ise; mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi, araç kullanımı ve sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsadığı belirtilmiştir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.