Antalya Büyükşehir Belediyesi 5120 TL Maaş 125 Memur Alımları

Antalya Büyükşehir Belediyesi 5120 TL Maaş 125 Memur Alımları

Resmi kamu ilan sayfası üzerinden ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi başkanlığının bünyesine 125 kamu personeli alımı gerçekleştirilecek. İlanın detayları haberimizde yer almaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığının yayınlamış olduğu ilana göre 125 kamu personeli alımı yapılacak. Başvuruda bulunacak kişileri için kurum tarafından yapılan açıklamada alınacak 125 İtfaiye eri alımı olacağı açıklandı.

KPSS Şartı Bulunuyor Mu?

Başvuru yapmak isteyenler için alımlarda KPSS puan şartı olup olmadığı yayınlanan ilanda arandığı yayınlandı. KPSS 55 puanına sahip olan kişiler bu ilana başvurularını gerçekleşmesinde engel herhangi bir durumunun söz konusu olmadığı kılavuzda açıklandı.

Memur Alımı Genel Müracaat Şartları

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk ceza kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile belirtilen suçlardan mahkum olmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak şartları aranıyor.

Kişiler için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak, ilan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak şartları aranmaktadır.

Özel Müracaatları

Başvuru yapacak erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında 10 kilogramdan fazla fark olmama şartının aranıyor.

Kişiler için kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmama, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartları aranmaktadır.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvuru yapacaklar için alımı yapılacak unvandan dolayı Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 125 İtfaiye eri alımı başvurular şahsen Belediye Başkanlığına boy ve kilo ölçümü için şahsen müracaatlar yapılacaktır. Şahsen dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir

Başvurular 4 Ekim 2021 tarihinden itibaren alınmaya kurum tarafından başlanacak. Son başvurular 8 Ekim 2021 tarihinde sona erecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.