Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Sözleşmeli Memur Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Sözleşmeli Memur Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı yapıyor. Aile Bakanlığı sözleşmeli memur alımı hangi şartlarda ve nasıl yapacak. Kimler bakanlık ilanına başvuru yapabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 sözleşmeli memur alımı yapıyor. Başvuruları 19 Kasım 2021 yarın başlayacak. Aile Bakanlığı personel alımı için kılavuz sundu.

Bakanlık Başvuru Genel Şartları

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak.

18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir

35 yaşını doldurmuş adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik
mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Adayların görevini yapmasına engel herhangi bir durumu bulunmaması gerekmektedir.

Erkek adayların askerlik çağına gelmemiş olması, ilişiği bulunmaması, askerlik görevini yapmış olması veya askerlikten muaf olması gerekmektedir.

Kamu Başvurusu İçin Gerekli Belgeler;

Özel sektörde çalışanlar için SGK Hizmet dökümü ile çalışma sürelerini gösterir belge, mezuniyet belgesi, fotoğraflı detaylı özgeçmiş adayların bu belirtilen belgelere sahip olmaları gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Nasıl Yapılır?

Başvurular 19 Kasım 2021 tarihinde başlamış olup 6 Aralık 2021 tarihinde bitmiş olması gerekmektedir. Başvurular ttps://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.t adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.