AFAD 648 Personel Alımında En Az Lise Kadrolarına Başvuru Yapılamıyor

AFAD 648 Personel Alımında En Az Lise Kadrolarına Başvuru Yapılamıyor

AFAD tarafından yayınlanan ve başvuruları alınmaya devam eden 77 ilde 648 kamu personeli alımı için başvuru ekranlarında sorunlar mı yaşanıyor? En az lise mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolara önlisans mezunları başvuru yapamıyor mu?

İçişleri Bakanlığı bağlısı AFAD olarak da bilinen Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 77 ilde 648 sözleşmeli kamu personeli alımı için ilanlar yayınlandı ve başvurular alınmaya başlandı. Yayınlanan bu kamu iş ilanına göre başvurular 27 Kasım 2021 tarihinde sona erecek.

AFAD Personel Alımında Şoför, Hizmetli, Güvenlik Başvuruları En Az ortaöğretim(Lise)

AFAD personel alımı başvuru kılavuzu içerisinde yer alan destek personeli olarak Şoför, Hizmetli ve Koruma Güvenlik Görevlisi adayların başvuru yapabilmeleri için şartlar aynen şöyle;

Şoför alımı için adayların En az ortaöğretim veya dengi okul mezunu olması. En az D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (1/1/2016 tarihinden önce ehliyet alanlardan ehliyetini değiştirmeyenler için E sınıfı ehliyet sahibi olmak.),

Hizmetli En az ortaöğretim veya dengi okul mezunu olmak,

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı şartı En az ortaöğretim veya dengi okul mezunu olmak.

Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı ibareli özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak şeklinde yayınlandı.

en-az-lise-personel-basvurulari.jpg

Yayınlanan bu iş ilanına göre bu kadrolara başvuru şartının başında adayların en az lise mezunu olması gerekiyor. AFAD personel alımındaki Şoför, Hizmetli, Güvenlik Görevlisi kadrolarına e-devlet üzerinden başvuru yapmak isteyen ön lisans ve diğer mezuniyetteki adayların başvurularının yapılamadığı yönünde yorumlar gelmektedir.

Başvuru kılavuzu içeriğine göre en az lise mezunu herkesin başvuru yapmaya hakkı bulunduğu halde elektronik olarak başvuru yapamayan önlisans ve lisans mezunu kamu personeli adaylarının başvuru yapabilmesi gerekmektedir.

Kurum tarafından ya başvuru yapacak kişilerin kılavuzda lise mezunu olarak değiştirilmesi ya da böyle bir sistem hatası bulunması durumunda düzeltilmesi  ve en az lise mezunu adayların başvuru yapabilmesi için gereken yapılmalı.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
25 Yorum