Adli Tıp Kurumu 79 idari kamu personeli alımı 12-22 Nisan başvuruları

Adli Tıp Kurumu 79 idari kamu personeli alımı 12-22 Nisan başvuruları

Resmi Gazete de yayınlanan ilan ile Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre farklı alanlarda toplam 79 sözleşmeli personel alınacak. Adli Tıp Kurumu idari kamu personeli alımı başvuruları 12-22 Nisan 2021.

Adli Tıp Kurumu 79 idari kamu personeli alımı başvuruları 12-22 Nisan 2021 tarihleri arasında alınacak. Özel şartları belirtilen 18 Diğer Teknik Hizmet Personeli Kimyager, 24 Laborant, 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 3 Teknisyen ve 4 Destek Personeli (Hizmetli) pozisyonu için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre ilgili alanlara 79 sözleşmeli personel alımı ile ilgili detaylar haberimiz devamındadır.

Adalet Bakanlığı'nın Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, 18 teknik hizmet personeli (kimyager), 24 laborant, 30 koruma ve güvenlik görevlisi, 3 teknisyen ve 4 destek personeli (hizmetli) pozisyonu için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca sözlü sınav yapılacak olup adayların unvanlarına göre belirtilen nitelik ve özel şartları taşımaları ve 2020 yılı KPSS'de en az 70 puan alan almış olmaları gerekmektedir.

Adli TIP Kurumu ilgili alıma ilişkin başvurular, 12 Nisan saat 10.00'da başlayıp 22 Nisan mesai bitimi itibari ile sona erecek ve ilgili kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Başvuruyu başarı ile yapmış adayların öğrenim durumu ve KPSS puan sıralaması ile yüksek den düşük puan sıralaması baz alınarak ilan edilecek pozisyon sayısının 3 katı kadar adaylar sıralamaya girmeye hak kazanacak.

İlan edilen tüm pozisyonlar için sözlü sınavlar ilgili kurumun İstanbul Bahçelievler'de bulunan merkezinde yapılacak olup, başvuru sonuçları resmi internet sitesinden duyurulacaktır.

Genel şartlar:

TC Vatandaşı olmak,

Başvuru tarihi itibari ile 35 yaşını bitirmemiş olmak.

Askerlik ile ilgili ilişiği bulunmamak,

Herhangi bir mahkumiyet kaydının bulunmaması,

Görev yapmaya engel teşkil edecek bir durumunun bulunmaması,

Kamu haklarından kısıtlı bulunmaması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.