Adalet Bakanlığı Tercüman Alımı 2024 Yılı Başladı

Adalet Bakanlığı Tercüman Alımı 2024 Yılı Başladı

Adalet Bakanlığı tarafından 2024 yılı kapsamında en az ilkokul mezunu adaylardan tercüman alımı yapılacaktır. KPSS şartı olmadan yapılacak olan alım ilanı için başvurular 16 Ekim 2023 tarihi itibariyle alınmaya başlanacaktır.

Adalet Bakanlığı 2024 İş İlanları

Adalet Bakanlığı ilan.gov.tr resmi internet sitesi adresinden yayımlamış olduğu ilana göre kendi bünyesinde istihdam etmek üzere tercüman alımı yapacaktır. Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde gerçekleşecek. Tüm türkiyede şehirler bazlı yayınlanacaktır. Anlık olarak şehirleri sunacağımız üzere aşağıda bulunan cep uygulamamızı indirerek ulaşabilirsiniz.

Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak diğerler de tercüman alımına ilişkin ilan ve detaylarını yayınlandıkça sizlere sunacağız. İlanlardan anında haberdar olmak için cep uygulamamızı ücretsiz olarak indirip, bildirim alabilirsiniz.

Personel Alımı İş İlanı Kriterleri

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan güncel ilana göre başvuru tarihi itibari ile fiil ehliyetine sahip olmanız gerekmektedir. En az ilkokul mezunu adaylardan başlamak kaydı ile lise, önlisans ve lisans mezunlarından da şartların sağlanması halinde müracaatlar değerlendirilme aşamasına alınacaktır.

Adayların memuriyetten veya meslekten disiplin nedeni ile ihraç edilmemiş olması gerekmektedir.

Aynı zamanda komisyonun yargı çerçevesinde oturmak veya mesleki faaliyetlerini icra etmeniz istenmektedir. Başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmayan adaylar değerlendirilme sürecine katılamayacaklardır.

Kamu Personel Alımı İş İlanı Başvuru Tarihi ve Şekli

Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı, tarafından yayımlanmış olan ilana başvurular 16 Ekim 2023 tarihi itibari ile başlayacaktır. Adaylar için son başvuru tarihi 31 Ekim 2023 olarak açıklanmıştır. Kılavuzda belirtilen başvuru belgelerine Cumhuriyet Başsavcılık vasıtasıyla APS ile Osmaniye Adalet Komisyonu Başkanlığı’na son başvuru tarihine kadar teslim etmeniz gerekmektedir. Son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Tercüman Alımı İlanları Memur Alım Süreci

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından 30 Kasım 2023 tarihine kadar yapılan müracaatlar komisyon tarafından değerlendirilecektir. Eksik belge ile başvuran adayların başvuruları reddedilecektir. Başvuru sürecinde olumlu sonuçlanan adaylar 6 Aralık 2023 tarihi itibari ile yemin edeceklerdir. Yemin törenine mazereti nedeniyle katılamayan adaylar, 13 Aralık 2023 tarihinde yemin ettirileceklerdir.

Yemin eden tercüman anlardan oluşan liste, 31 Aralık 2023 tarihinde söz konusu kurumun resmi internet sitesi aracılığı ile ilan edilecektir.

Başvuru için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.