Adalet Bakanlığı 75 İl ve İlçe 200 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Adalet Bakanlığı 75 İl ve İlçe 200 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Adalet Bakanlığı tarafından 75 il ve ilçede görevlendirilmek üzere 200 personel alımı başvuruları devam ediyor. Bakanlık tarafından Türkiye genelinden başvurular ile yapılacak bu kadrolu memur alımı açıklamaları yayınlandı.

Adalet Bakanlığı bünyesine 200 kişi kamu personeli alımı için başvurular geçtiğimiz günlerde başladı. Şartları taşıyan ve başvuru yapmak isteyen personel alımı adayları için 75 il ve ilçede çalışma şansı ile başvurular devam ediyor.

Adalet Bakanlığı açıklamasında alınacak kamu personellerinin Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere ve sözlü sınav sonucuna göre alınacaklarını yayınladı.

Başvuru için adayların 2020yılı KPSS puanları değerlendirmede kullanılacak.

Devlet personel alımı için adayların KPSS puanı ile sözlü sınavında aldıkları notların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puanlı adaydan başlanılarak sıralama ile 200 kamu personeli alımı gerçekleştirilecek.

Adalet Bakanlığı 2022 Yılı Boş Kadroları

Adalet Bakanlığı tarafından 2022 yılında alım işlemeleri tamamlanacak olan 200 memur alımı için açılan boş kadro ünvanları 50 kişi psikolog, 30 pedagog ve 120 sosyal çalışmacı olarak açıklandı.

Adalet Bakanlığı Personeli Başvuru

Adalet Bakanlığı 2022 yılı memur alımı adaylarının başvuru yapabilmeleri için,

Memur olma genel şartlarını üzerlerinde bulundurmaları,

2020 yılı kamu personeli seçme sınavından KPSS P3 puanı en az 70 olması,

Psikolog adaylarının Psikoloji lisans mezunu olması, pedagog adaylarının rehberlik ve psikolojik danışmanlık veya eğitim programları ve öğretim lisans mezunu olmaları,

Sosyal Çalışmacı personel alımı adaylarının sosyal hizmet ya da sosyal hizmetler lisans mezunu olmaları şartları aranmakta.

75 İl İlçe 200 personel alımı Başvuruları

Yapılacak devlet personel alımı başvuruları halen devam etmekte olup başvuru yapacak şartları taşıyan adayların başvurularını 27 Aralık 2021 tarihi bitimine kadar e devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve kariyer kapısı “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi üzerinden yapmaları gerekiyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.