Adalet Bakanlığı 550 Personel Alımı Başvuru İlanı

Adalet Bakanlığı 550 Personel Alımı Başvuru İlanı

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan duyurusunda bu alanda çalışmak üzere 550 icra müdür ve müdür yardımcısı alımı ilanı yapıldı.

Adalet Bakanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 410 kişi açıktan 140 kişi naklen olarak 550 kişi icra müdürü ile icra müdür yardımcısı alımı ilanı yapılan açıklama ile duyuruldu.

Resmi Gazetede yayımlanan ilan içinde boş kadrolara başvuru yapacak olan adaylarda bulunması gereken şartlar hakkında bilgiler verildi.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Sınavı Başvurusu ve Tarihleri

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada personel alımı başvurusu tarihi 16 Şubat ile 23 Şubat 2022 tarihleri arasından alınacaktır. İki aşamadan oluşacak olan sınavda yazılı sınavı ÖSYM tarafından 3 Nisan 2022 Pazar günü yapılacaktır. Çankaya ve Yenimahalle/ Ankara olmak üzere iki sınav merkezi olacak. Sınav saati 10: 15’te başlayıp 105 dakika devam edecektir.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Sınav Başvurusu Ücreti

Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu yapacak adaylar 16 ile 24 Şubat 2022 tarihleri arasında ÖSYM’ye ait olan web sitesi üzerinden e- İŞLEMLER bölümünde bulunan “Ödemeler” kısmından kredi kartı ya da banka kartı ile ÖSYM için 300 TL sınav ücreti yatırılması gerekmektedir. Adaylar banka veya ATM’den sınav ücreti yapmaması gerekir. Ödeme işlemleri sırasında oluşabilecek hata sonrasında ÖSYM ile Adalet Bakanlığı sorumlu olmaz.

Adalet Bakanlığı Personel Başvurusu Şartları

Türk Vatandaşı olmalı,

Yazılı sınavın yapılmış olduğu yıl Ocak ayının birinci günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmalı,

Adalet meslek yüksek okulu, hukuk fakültesi, adalet meslek eğitimi ön lisans programı ya da meslek yüksek okullarının adalet bölümü mezunu olmalı,

Bulunduğu görevi yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamalı,

Türk Ceza Kanunu yasalarına göre hiçbir suçtan ceza almamış olmalı,

Kamu haklarından kesinlikle mahrum bulunmamalı,

Askerlik ile alakası olmaması gerekir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.