Adalet Bakanlığı 550 Memur Ve Personel Alımı! Başvuruları Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı 550 Memur Ve Personel Alımı! Başvuruları Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı tarafından Resmî Gazete ’de yayınlanan ilanda çalıştırmak üzere 550 personel alımı yapacağını açıkladı. Bakanlık memur alımı başvuruları ne zaman? Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nedir?

550 Memur Alımı ve Kamu Personel Alımı

Adalet Bakanlığı paylaştığı ilanda açıktan ve naklen olmak üzere yazılı ve sözlü sınav yaparak 550 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, yazılı sınav tarihinin olduğu yıl ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması, Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olması, görev yapmasına engel bir akıl hastalığı bulunmaması, güvenlik ve arşiv araştırması sonucu olumlu sonuç alması, Türk Ceza Kanunu’na göre hiçbir suçtan ceza almamış olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması ve askerlik ile ilgili herhangi bir ilgisi olmaması gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı Memur Alımı Sınavı Başvurusu ve Tarihleri

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanda personel alımı başvuruları 16 Şubat 2022 ve 23 Şubat 2022 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM başvuru sitesinden alınacaktır. Geç başvuru tarihi 02 Mart 2022 tarihidir. Yazılı ve Sözlü sınav olarak 2 tane sınavdan oluşup yazılı sınavı 03 Nisan 2022 tarihinde Çankaya / Ankara ve Yeni Mahalle / Ankara olmak üzere ÖSYM tarafından iki sınav merkezinde gerçekleştirilecektir.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Sınav Başvurusu Ücreti ve Sınav Konuları

Başvuru yapacak adayların 16 Şubat 2022 ve 23 Şubat 2022 tarihleri arasında ÖSYM’nin web sitesinden E-İşlemler bölümünden Ödemeler kısmından 300 TL sınav ücretini ödemeleri gerekmektedir. Banka veya ATM’den yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir. Geç başvuru ücreti ise 450 TL’dir. Yazılı sınavda adaylara Türkçe 10, Matematik 10, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 5, Türk Kültür ve Medeniyetleri 5, Temel Yurttaşlık Bilgisi 5 olmak üzere toplamda 35 soru, Alan Bilgisi testinden ise 45 sorudan oluşan sınav yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum